Batman: Svět
Batman1Batman2Batman3Batman4

Batman: Svět

Popis

Batman: Svět

184-stránková barevná povídková antologie, na které se sešli tvůrci ze čtrnácti různých zemí světa – včetně České republiky! Ano, je to poprvé, kdy čeští autoři píšou a kreslí Batmana – snad tu nejslavnější a nejpopulárnější z komiksových postav.

A jména jsou vážně velká. Vedle Briana Azzarella a Leea Bermeja (Batman: Zatracení, Joker), je to třeba Nicola Mari (Dylan Dog), Piotr Kowalski (Zaklínač: Prokletí vran), Jae-Kwang Park (Conan z Cimmerie: Lidé černého kruhu), Tomasz Kolodziejczak (Solární dominium), Mathieu Gabella (Jednorožec) a spousty dalších. A vedle nich se zapojí i Michal Suchánek a Štěpán Kopřiva!

Samozřejmě, oslovit tvůrce z celého světa by nemělo takový dosah, kdyby se museli vejít do nějaké malé škatulky. Proto v těchto příbězích vyráží Batman do světa, aby se střetl se zlem v domovských zemích autorů. Ať už v současnosti, nebo v minulosti. Štěpán Kopřiva kupříkladu zasadil příběh ještě do komunistické éry a postavil ho na skutečných postavách a na koketování komunistů s mystikou. Magie mezi paneláky – a Temný rytíř v rudé Praze.

Informace

Počet stran: 184 Nakladatelství: Crew Scénář: Brian Azzarello, Benjamin von Eckartsberg, Mathieu Gabella, Paco Roca,
Alessandro Bilotta, Tomasz Kolodziejczak, Štěpán Kopřiva, Kirill Kutuzov, Egor Prutov,
Ertan Ergil, Alberto Chimal, Carlos Estefan, Inpyo Jeon, Sü Siao-Tung, Lu Siao-Tchung,
Juiči Okadaja Kresba: Ethem Onur Bilgic, Thierry Martin, Natalia Zaidova, Michal Suchánek,
Pedro Mauro, Lee Bermejo, Nicola Mari, Piotr Kowalski, Paco Roca, Juči Okadaja,
Thomas von Kummant, Rulo Valdés, Jaekwang Park, Junggi Kim, Čchiou Kchun Série: Batman Vydání: září 2021 Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Batman Zatracení

Batman: Zatracení

Batman Tři Jokeři

Batman: Tři Jokeři