Legenda o Batmanovi 1: Rok nula

Legenda o Batmanovi 1: Rok nula

Popis

Legenda o Batmanovi 1 Rok nula

Před pěti lety zmizel, nyní se Bruce Wayne vrací do Golhamu a je odhodlaný vést tajnou válku se zločinem. Město se mezitím ocitlo v nemilosrdném sevření Red Hoodova gangu. Mnohé členy přinutil ke zločinecké dráze taiemný Red Hood číslo jedna a jeho vyděračské praktiky. Bruce však svůj návrat neutají nadlouho o je přinucen vystoupit na veřejnosti. Aby mohl ve svém boji nadále pokračovat, stává se něčím víc než člověkem — stává se Batmanem!

Informace


Chronologické řazení: 1
Počet stran: 170
Nakladatelství: Eaglemoss
Scénář: Scott Snyder
Kresba: Rafael Albuquerque, Greg Capullo
Série: Legenda o Batmanovi
Vydání: srpen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Konečně je tu úplně nová Batmanova série, na kterou jsem se osobně velmi těšil. I když říkat jí nová není úplně správné pojmenování, protože do této série autoři umístili již dávno vydané Batmanovské příběhy. V tomto konkrétním komiksu se ukrývá příběh z knihy Batman Rok nula – Tajné město, který již dávno vydalo nakladatelství CREW. V této recenzi se proto podívám na příběh obou těchto komiksů.

Možná jste už z minulých recenzí poznali, že Batmanovské komiksy (ale i filmy) jsou pro mě vždy srdcovka, ani tento komiks není výjimkou. Může to být i z toho důvodu, že mi příběh malinko připomínal filmy z trilogie Christiana Bala.

Děj komiksu postupoval příjemným tempem. Je jasné, že se u pár událostí občas až moc pozastavil, ale s tím musíte vždy počítat, přeci jenom se jedná o příběh s detektivem. A právě toto je jedna z věcí, díky kterým si Batmana velice vážím. Mám totiž rád takové polodetektivkové příběhy a Batman tento žánr vyloženě svým čtenářům nabízí.

Další věcí, které příběh dělali velmi vzrušující byly zvraty. Na těch si Batman vždy velmi potrpěl a tady jich bylo víc než dost. Právě zvraty mi také napomáhali se do příběhu pořádně ponořit. I konec byl velmi napínavý a velmi se mi líbil. Musím uznat, že zároveň krásně vybízí čtenáře ke koupi pokračování.

Když jsem poprvé nahlédl do komiksu, byl jsem kapku skeptický vůči kresbě, která mi nebyla z počátku úplně sympatická. Konkrétně myslím kresbu od kreslíře Grega Capulla. Později jsem si však na kresbu zvykl, a dokonce se mi i zalíbila. CO VY ŘÍKATE NA KRESBU AUTORA GREGA CAPULLA, PIŠTE MI TO DO KOMENTÁŘŮ 😊.

V souvislosti s postavami tvůrci komiksu vsadili již na ověřenou klasiku. Objevilo se zde mnoho známých postav, dokonce na krátko i proslavený hádankář Riddler, který pak bude důležitý v pokračování.

Příběh se mi opravdu velmi líbil, proto mu dávám 10 hvězd z deseti.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Legenda o Batmanovi 2 Rok nula

Legenda o
Batmanovi 2:
Rok nula

Legenda o Batmanovi 3 Zrozen k zabíjení

Legenda o
Batmanovi 3:
Zrozen k zabíjení

Legenda o Batmanovi 4 Tváře smrti

Legenda o
Batmanovi 4:
Tváře smrti

Legenda o Batmanovi 5 Soví tribunál

Legenda o
Batmanovi 5:
Soví tribunál