Legenda o Batmanovi 2: Rok nula

Legenda o Batmanovi 2: Rok nula

Popis

Legenda o Batmanovi 2 Rok nula

Když už se zdá, že se vlna zločinnosti, rozpoutaná Red Hoodovým gangem, přelila, musí Batman čelit dvojité hrozbě, kterou představují Doktor Smrt a Riddler. Za pomoci svých spojenců Jima Gordona a Luciuse Foxe svádí Batman zoufalý souboj o kontrolu nad dodávkami elektřiny do Gotham City a snaží se odvrátit zaplavení katakomb. Pomohou Bruci Waynovi vzpomínky, které jej pronásledují, při plnění životně důležitého úkolu, nebo mu budou spíš na překážku?

Informace


Chronologické řazení: 2
Počet stran: 176
Nakladatelství: Eaglemoss
Scénář: Scott Snyder
Kresba: Greg Capullo
Série: Legenda o Batmanovi
Vydání: září 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Napínavé pokračování série Rok nula jsem si docela užil, i tak jsem si však našel nějaké ty maličkosti, které mi trošku v příběhu vadily.

Začnu tradičně příběhem komiksu. Šlo poznat, že se Scott Snyder při vymýšlení scénáře docela nadřel a snažil se příběh co nejvíce zkomplikovat, což se mu povedlo možná až příliš. Z minulých recenzí jste možná už poznali, že příběh pro mě většinou bývá klíčový pro určení kvality komiksu. Často hodnotím třeba právě komplikovanost příběhu, která pro mě rovněž bývá důležitá. V tomto příběhu mi přišlo, že Snyder příběh zkomplikoval možná až moc 😊.

Příběh jako takový se mi však velmi líbil, jak jsem psal, Snyder si určitě dal na jeho vymýšlení dost záležet. I tak mi však přišlo, že v komiksu chybělo něco zásadního. Tím byly akční scény. Připadalo mi, že počet akčních scén v komiksu šel postupně dolů. Začátek se opravdu pěkně rozjel, postupem času však akce pomalu mizela a konec s tím bohužel nic moc neudělal.

Konec komiksu byl beze sporu velmi napínavý, ale jak jsem psal, chyběla mi tam trošku té akce. Ještě bych však doplnil, že by se mi líbil s kapku krvavějším pojetím. Tím mám na mysli třeba smrt, nějaké zásadnější postavy.

Příběh znovu sázel na již ověřené postavy, na což jsem již zvyklý z minulého dílu, takže v této věci se nic nemění (viz. recenze Legenda o Batmanovi 1: Rok nula).

I v tomto díle zářil s kresbou kreslíř Greg Capullo. I tentokrát jsem si jeho kresbu pěkně užíval.

Většinou bývá pravidlem, že první díl je lepší než ten druhý a v tomto případě se znovu nemýlí. Za mě komiks hodnotím osmi hvězdami z deseti 8/10.

Pokud je vám toto málo, podívejte se na recenzi na minulý díl 😊.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Legenda o Batmanovi 1 Rok nula

Legenda o
Batmanovi 1:
Rok nula

Legenda o Batmanovi 3 Zrozen k zabíjení

Legenda o
Batmanovi 3:
Zrozen k zabíjení

Legenda o Batmanovi 4 Tváře smrti

Legenda o
Batmanovi 4:
Tváře smrti

Legenda o Batmanovi 5 Soví tribunál

Legenda o
Batmanovi 5:
Soví tribunál