Legenda o Batmanovi 3: Zrozen k zabíjení

Legenda o Batmanovi 3: Zrozen k zabíjení

Popis

Legenda o Batmanovi 3 Zrozen k zabíjení

Batman vstal z mrtvých a znovu ochraňuje Gotham. Tentokrát však svádí zápas nejen o město, ale také o duši svého syna Damiana, který se stal novým Robinem. Bruce stojí před nevděčným úkolem - musí přesvědčit desetiletého zabijáka, že vraždění není v boji se zlem tou správnou cestou. Bruceovu roli učitele prověří hrozivý mstitel jménem Nikdo, který touží Damiana zlákat na svou stranu. A přesvědčit ho, že oba byli... zrozeni k zabíjení.

Informace


Chronologické řazení: 58
Počet stran: 192
Nakladatelství: Eaglemoss
Scénář: Peter J. Tomasi
Kresba: Patrick Gleason
Série: Legenda o Batmanovi
Vydání: říjen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Dlouho jsme tady neměli nic z DC a kým jiným bych to měl vynahradit než Batmanem? Tentokrát jsem si vybral další jednohubku ze série Legenda o Batmanovi, konkrétně titul s lákavým názvem „Zrozen k zabíjení“.

O příběh se zde postaral Peter J. Tomasi, od kterého jsem v minulosti ještě nikdy nic nečetl. Myslím, že v komiksu Tomasi nehleděl příliš na příběh, ale spíše na postavy. Přijde mi, že se zaměřil na dynamiku mezi postavami, což se mu velmi pěkně povedlo. Bohužel to zase bylo na úkor příběhu. Jelikož je skvělý příběh pro mě často velmi důležitý, uvítal bych možná více, kdyby to bylo naopak. Musím uznat, že dynamika mezi postavami mě velmi překvapila a v žádném komiksu jsem snad ještě s ničím takovým nesetkal.

Příběh mi přišel takový obyčejný, zkrátka nic moc nového – prostě se chce jeden chlápek pomstít. Na druhou stranu zase cením mnoho nečekaných zvratů. Tomasi mě mnohdy docela překvapil a šlo vidět, že se i na konci velmi snažil. Konec byl totiž poměrně povedený a solidně jsem si ho užil.

Kresba komiksu mě moc nenadchla. Měl jsem z ní takové smíšené pocity, protože se mi místy líbila a jindy zase ne. O kresbu se postaral Patrick Gleason.

Jelikož Robina úplně nemusím (a tento komiks byl snad ještě více o Robinovi než o Batmanovi), šel jsem do komiksu s jistou nedůvěrou. Byl jsem však poměrně překvapen, protože jsem si ho dokonce i oblíbil. Přišlo mi, že charakter Robina byl v tomto komiksu kapku jiný a osobně na něj nejsem úplně zvyklý. Asi taky proto, že jsem se s ním setkal pouze ve Znovuzrození hrdinů DC a tam zase příliš mnoho prostoru neměl (možná pouze v Metalu) a moc dobře na mě nepůsobil. Sice to rozhodně není můj úplně nejoblíbenější hrdina, ale v komiksu na mě udělal překvapivý dojem.

Já jsem člověk, který má Batman spíše sólo a po tomto komiksu se to nezměnilo, ale s Robinem jsem byl k mému překvapení spokojen a myslím, že bych si na něj i dokázal zvyknout. Komiksu dávám 7 hvězd z deseti 7/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Legenda o Batmanovi 1 Rok nula

Legenda o
Batmanovi 1:
Rok nula

Legenda o Batmanovi 2 Rok nula

Legenda o
Batmanovi 2:
Rok nula

Legenda o Batmanovi 4 Tváře smrti

Legenda o
Batmanovi 4:
Tváře smrti

Legenda o Batmanovi 5 Soví tribunál

Legenda o
Batmanovi 5:
Soví tribunál