Legenda o Batmanovi 4: Tváře smrti
Batman1

Legenda o Batmanovi 4: Tváře smrti

Popis

Legenda o Batmanovi 4 Tváře smrti

V Gothamu není mnoho bezpečných míst, kam se může Batman uchýlit. Byl označen za psance a policie dostala rozkaz, aby v jeho případě dávalo přednost střelbě před otázkami. Batmonovi se tak komplikuie pátrání po psychopatickém zločinci, který si říká Dollmaker. Když zmizí Joker, obrátí se proti Temnému rytíři i veřejné mínění, do toho Penguin pilně buduje malou armádu superpadouchů. Batman pozná, že smrt má mnoho tváří. Pokud snad doted' pochyboval...

Informace

Počet stran: 160 Nakladatelství: Eaglemoss Scénář: Tony S. Daniel Kresba: Tony S. Daniel Série: Legenda o Batmanovi Vydání: říjen 2021 Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Na tento komiks jsem se opravdu velmi těšil a byl jsem opravdu nadšený, když jsem ho našel pod vánočním stromečkem (tuto recenzi jsem psal ještě o Vánocích), protože jsem si ho vyhlédl již dlouho před tím. Respektive jsem se těšil na příběh komiksu, protože komiks patří do série Legenda o Batmanovi. Příběh u nás vyšel již dávno v roce 2013.

Do komiksu jsem tedy šel s obrovským očekáváním, které bylo určitě vrchovatě naplněno. Jelikož jsem opravdu velkým fanouškem Batmana, což jste nejspíš už poznali, mám opravdu rád takový ten detektivní styl příběhu. Tento styl příběhu k Batmanovi neodmyslitelně patří a Tom King na to ve své sérii Rebirth asi trošku zapomněl. Právě toto mě k tomuto komiksu táhlo a nebyl jsem určitě zklamán. Proto pokud máte taky rádi tento styl, je tento komiks určitě pro vás.

Při čtení jsem se opravdu nenudil, kromě skvělé detektivní stránky, si komiks potrpěl i na té akční. Myslím, že to je asi nedrsnější komiks, který jsem kdy přečetl, a proto se mi také tolik líbil :-). Líbilo se mi, že příběh nebyl úplně růžový, a že jsem byl při čtení opravdu v napětí, jak to všechno dopadne.

Batmana jsem si v příběhu skvěle užil. Dovršili to pak i opravdu boží záporáci, kterých zde bylo hned několik. Ze začátku si užil své Joker, pak i Dollmaker, který byl asi nejvýraznější. Na konec se pak objevil i Penguin, s kterým se nejspíš dočkáme pokračování. Před čtením ve mně komiks nějak vyvolal dojem, že hlavní zápornou postavou bude v příběhu Joker (možná podle obálky), místo toho jsem se dočkal Dollmakera, což sice není Joker, ale taky nezamrzel.

O kresbu se postaral stejně jako o scénář Tony S. Daniel, který se u mě zařazuje spolu se Scottem Snyderem na úplnou špičku Batmanova komiksu. Jeho kresba mě stejně jako jeho scénář také naprosto uchvátila, opravdu byla naprosto povedená.

Tento komiks hodnotím jako jeden z těch úplně nejlepších komiksů s Batmanem, který jsem četl. Opravdu se velmi těším na pokračování. Komiksu dávám 10 hvězd z deseti 10/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Legenda o Batmanovi Rok nula

Legenda o
Batmanovi 1:
Rok nula

All-Star Batman konce světa

Legenda o
Batmanovi 2:
Rok nula

Legenda o Batmanovi 3 Zrozen k zabíjení

Legenda o
Batmanovi 3:
Zrozen k zabíjení

Legenda o Batmanovi 5 Soví tribunál

Legenda o
Batmanovi 5:
Soví tribunál