Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! (Black Label)

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! (Black Label)

Popis

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! (Black Label)

JOKER MUSÍ ZEMŘÍT.

Sebevražedný oddíl Amandy Wallerové má pod vedením Jasona Todda, alias Red Hooda, jasný úkol – zastavit příval mrtvol, které vrší korunní šašek zločinu, ulovit největšího Batmanova nepřítele a poslat Jokera nadobro pod drn.

Někdejší zázračný chlapec s misí souhlasí. Nemá jinou volbu. Ale zároveň se touží pomstít zrůdě, která ho zabila. Když Joker změní pravidla hry, pro Red Hooda, jenž má po boku partu těch nejhorších padouchů na světě – včetně Harley Quinn, Fireflye a Wild Doga – je zatraceně těžké se rozhodnout, komu může věřit. Je načase zjistit, kdo skutečně tahá za nitky Operační skupiny X.

V této knize, která obsahuje všechny tři sešity minisérie Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera!, spojuje autor bestselleru Batman: Zatracení Brian Azzarello síly s držiteli Eisnerovy ceny Alexem Maleevem a Mattem Hollingsworthem. Společně servírují brutální, krvavé, noirové podání Sebevražedného oddílu s koncem tak temným, že Red Hood nebude vědět, co si počít se svým životem po živote...

Informace


Počet stran: 160
Nakladatelství: Crew
Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Alex Maleev
Série: Black Label
Vydání: březen 2023
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Je to tady! Nakladatelství CREW vydalo další komiks spadající do série Black Label, na který jsem se osobně hodně těšil. Sebevražedný oddíl se vrhá do další akce a vy byste u toho neměli chybět!

Než začnu, rád bych se podělil o můj osobní názor na značku sebevražedného oddílu z hlediska filmu. Sebevražedný oddíl je totiž pro mě neskutečná srdcovka. Samozřejmě nemám na mysli ten odpad z roku 2016, ale pořádný film s touto šílenou bandou, který si vzal do parády samotný mistr James Gunn. Tento film hodnotím osobně velice pozitivně a stejně to mám s naprosto božím seriálovým pokračováním Peacemakera. Proto jsem vždycky velice háklivý, když se s touto značkou pracuje nějak lehkovážně. A jelikož vím, že Brian Azzarello je velice zkušený scénárista, například jeho Jokera jsem si velice oblíbil, opravdu jsem tomuto komiksu věřil.

Bohužel však nemohu říct, že by se tento komiks nějak vydařil. Dvěma slovy bych ho označil jako bez duše (něco jako nový Ant-man :-)). No to zase ne, na úroveň nového Ant – mana nemůže klesnout už nic. Komiks byl velice povrchní, příběh byl jako na houpačce a byl až moc jednotvárný. Povrchnost příběhu se projevovala hlavně v tom, že zde nějakým způsobem nerozebíral žádné myšlenky, ale pouze je nějakým způsobem naťukával.

Scénář byl za mě poměrně líný. Reálně to bylo vlastně jenom o tom, jak oddíl jde nahodile od jedné akce do druhé a při tom zabíjí. No, vlastně i to tady nebylo v tak velké míře, jak jsem čekal. Upřímně jsem si to představoval více šílené, a hlavně jsem doufal, že to bude větší masakr (obzvlášť, když je v týmu Harley).

Dalším problémem dle mého byl nedostatek napětí. Upřímně jsem se u komiksu docela nudil a zkrátka se nedovedl do příběhu ponořit. V komiksu mi bohužel nic neevokovalo vyhrocenost situace a upřímně jsem ani neměl důvod se bát o některou z postav (ale o tom ještě později). Komiks prostě neustále pádil dál a dál a na nic se neohlížel. Příběh se však přeci jen občas dokázal kapku zastavit, ale myslím, že dost zbytečně a toto pomalejší tempo jsem si představoval u jiných situací a v jiných částech příběhu. Navíc začátek možná mohl být kapánek kratší, ale to už jsem možná až moc velký šťoural.

Co se týče postav i zde jsem nebyl nijak zvlášť odvázaný. Stále musím opakovat to samé – čekal jsem víc. Hlavně tedy u Jokera, který za mě byl strašně promarněný a určitě mu mělo být dopřáno více prostoru. Připadalo mi, že tvůrce totálně překopal celý Jokerův charakter, což je vyloženě od Briana Azzarella zvláštní, protože jeho Jokera z komiksu Joker naprosto zbožňuju. Celkově mi připadalo, že příběh nahodile měnil charaktery různých postav (hlavně to šlo znát u toho Jokera).

Většina postav mi připadala jakoby bez duše, nejvíce se to podepsalo podle mě u Red Hooda, což je u vypravěče a vyloženě nejhlavnější postavy komiksu strašně špatně. Red Hood mi připadal jako naprosto nahraditelná postava, klidně bych si tam místo něho dokázal představit spoustu jiných postav. I Rick Flag byl jedinečnější postava v sérii od Rebirth než Red Hood, a to si myslím, že třeba na filmového Flaga rozhodně nemá.

Kresba byla boží!!! Postaral se o ni kreslíř Alex Maleev, který má na kontě již třeba Deradevila.

Komiks Sebevražedný oddíl je opravdu pouze jednoduchý akčňák, který některé fanoušky přímočaré zábavy možná přeci jen zabaví, ale mě tedy bohužel ne. Opravdu mě upřímně mrzí, že jsem komiks tady zhejtil, protože jsem se na něj neskutečně těšil a o tolik více to bolí. Komiks hodnotím 5/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Batman: Dvojník

Batman: Dvojník
(Black Label)

Batman: Prokletí Bílého rytíře (Black Label)

Batman: Prokletí
Bílého rytíře
(Black Label)

Batman: Bílý rytíř (Black Label)

Batman: Bílý rytíř
(Black Label)

Batman Zatracení

Batman: Zatracení