Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost

Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost

Popis

Liga spravedlnosti Žádná spravedlnost

Čtyři nezastavitelní protivníci.

Čtyři úžasné nové týmy.

Jedno neuvěřitelné dobrodružství!

Události zachycené v titulu TEMNÉ NOCI: METAL proměnily vesmír zázračným a děsivým způsobem zároveň... a uvolnily čtyři prastaré entity, které mají moc všechno zničit.

Záhada. Zázrak. Moudrost. Entropie. Tyto čtyři síly řídí veškerou existenci, a nyní se probudily božské bytosti, které jsou jejich zosobněním. V ohrožení je veškerý život, a jediná šance na zastavení nemyslitelného, kterou superhrdinové ze Země mají, spočívá ve vytvoření nových spojenectví, jaká tu ještě nikdy dříve nebyla!

Superman, Starfire a Martian Manhunter pátrají po tajemstvích vesmíru v týmu záhady.

Batman, Beast Boy a Lobo bojují s chaosem v týmu entropie.

Wonder Woman, Zatanna a démon Etrigan odhalují bizarní mimozemskou magii v týmu zázraku.

A Flash, Cyborg a Harley Quinn se dozvídají ohromující pravdu v týmu moudrosti!

Dokáže tahle nová úžasná Liga spravedlnosti držet při sobě a zabránit zničení vesmíru? Někteří z hrdinů se nedožijí toho, aby se to dozvěděli...

Hvězdný tvůrčí tým ve složení Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson a Francis Manapul rozpoutává v knize LIGA SPRAVEDLNOSTI: ŽÁDNÁ SPRAVEDLNOST komiksovou událost roku. Kniha zahrnuje čtyřdílnou minisérii a předehru z titulu DC NATION č. 0.

Informace


Počet stran: 144
Nakladatelství: Crew
Scénář: Scott Snyder, Joshua Williamson, James Tynion IV
Kresba: Francis Manapul, Jorge Jimenez, Riley Rossmo, Marcus To
Série: Znovuzrození hrdinů DC, Liga spravedlnosti
Vydání: říjen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Komiks Liga Spravedlnosti s podtitulem Žádná spravedlnost mě mile překvapil. Pro mě je to docela nečekané, protože komiks navazuje na události z trilogie Metalu (pokud čtete mé recenze, tak víte, že mě Metal úplně neoslnil). Zároveň by se zde dalo i začít číst DC, protože komiks prakticky startuje novou éru světa DC spolu s novou Ligou spravedlnosti.

Příběh komiksu mi přišel poměrně promyšlený a pro čtenáře určitě i zajímavý a napínavý. Zajímavý hlavně proto, že se zde potká mnoho záporáků a mnoho hrdinů, kteří jsou nuceni spolupracovat s dalším zásadním nepřítelem. Všechno je takové napjaté s tím, že se vše může kdykoliv naprosto zvrtnout. Toto téma mě velmi bavilo a věřím, že se bude líbit i vám.

Při čtení jsem se rozhodně nenudil. Příběh utíkal poměrně svižným tempem a postupně si mě získával. Díky skvělým zvratům se komiks neustále stával více a více zajímavější, až mě tak trochu pohltil.

Myslím, že Snyder vybral i dost zajímavé postavy – hlavně tedy postavy z Metalu. Nejméně jsem si tedy oblíbil mladé titány (ty jsem neměl rád už v Metalu). Více si mě získali někteří záporáci, jako Lobo, Deathstroke, Lex Luthor nebo třeba hvězdice Starro (tu můžete znát z filmu Sebevražedný oddíl z roku 2021). Myslím si, že scénáristé některým záporákům naprosto překopali charakter, takže se z nich stali prakticky klaďasové nebo antihrdinové.

Musím také velmi pochválit kresbu. Ta na mě působila přímo nadpozemským dojmem a určitě se ke komiksu skvěle hodila. Jediný autor, jehož kresba se mi vyloženě v komiksu nelíbila, byl Riley Rossmo (kreslil ve znovuzrození část Metalu 2 nebo třeba Batmana Noc nestvůr). Naopak kresba, která se mi zdála úplně nejpovedenější, byla od Francise Manapula (ten se také podílel na komiksu Metal 2 a v new52 kreslil i některé Batmany – Detective comics).

I přesto, že jsem tvorbu Scotta Snydera v Metalu velmi kritizoval, tak tady si poměrně napravil svou reputaci. Neměl bych však zapomenout i na ostatní scénáristy, kteří na komiksu spolupracovali také. Jedním z nich je můj oblíbený James Tynion IV. (ten dělal i Batman Detective comics ve Znovuzrození) nebo Joshua Williamson (skvělá série Flash také ze znovuzrození hrdinů DC). Komiksu dávám 8,5 hvězd z deseti 8,5/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

liga sparvedlnosti vyhlazovací stroje

Liga spravedlnosti 1:
Vyhlazovací stroje

liga sparavedlnosti epidemie

Liga spravedlnosti 2:
Epidemie

liga spravedlnosti bezčasí

Liga spravedlnosti 3:
Bezčasí

liga spravedlnosti nekonečno

Liga spravedlnosti 4:
Nekonečno