Temné noci - Metal 1

Temné noci - Metal 1

Popis

Temné noci - Metal 1

Temný rytíř odhalil jedno zapomenuté tajemství. Tajemství, které může zničit samotné základy vesmíru DC. Objevil temnou stranu reality, to, co se skrývá za mnohovesmírem. Zónu nočních můr, kde je každá obava, každý náš strach, skutečností. A teď je tu síla stará jako sám čas, která se nás snaží stáhnout do temnoty, do nikdy nekončící hrůzy. Je nutné spojit proti prastarému zlu síly všech hrdinů… jenže, co zmůžou proti temným Batmanům z jiných světů?

Jeden z největších batmanovských příběhů, který u nás kdy vyšel! Stojí za ním populární dvojice Scott Snyder a Greg Capullo (Batman: Soví tribunál, Batman: Smrt rodiny), které napříč celou řadou komiksových sérií DC vypomohla řada dalších autorů.

Informace


Počet stran: 236
Nakladatelství: Crew
Scénář: Scott Snyder, James Tynion IV, Rob Williams,
Joshua Williamson, Tim Seeley, Ben Percy
Kresba: Andy Kubert, Jim Lee, Greg Capullo, Paul Pelletier,
Stjepan Šejić, Juan Ferreyra, John Romita Jr., Mirka Andolfová
Série: Znovuzrození hrdinů DC, Temné noci - Metal
Vydání: říjen 2019
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Komiks musím hodnotit určitě kladně. Opravdu se mi líbil příběh celého komiksu, jedině začátek byl možná trochu takový zmatený a nebylo mi úplně jasné, o co tam šlo. Také zpracování tohoto příběhu mi přišlo velice zajímavé a netradiční. Příběh určitě nebyl zpracován tak, jak jsem byl doposud zvyklý. Přišlo mi, že se dělil na dvě dějově odlišné části, které však na sebe navazovaly. Toto zpracování mi přijde vzhledem k hojnému počtu scénáristů, kteří se na tvorbě tohoto komiksu podíleli, pochopitelné.

Krom pěkně zpracovaného děje mě překvapily i postavy. Určitě jsem měl obrovskou radost z toho, že se zde objevil Green arrow. Toho určitě řadím k mým oblíbeným postavám a v komiksu sehrál významnou roli. Dále jsem byl také mile překvapen z postavy Nightwing, který měl v komiksu také nemalou roli. Řekl bych, že si zde všichni přijdou na své, protože se v komiksu objeví mnoho dalších oblíbených postav. Dokonce se můžete těšit i na sebevražedný oddíl s bláznovou Harley Quinn v čele nebo pro změnu i na Ligu spravedlnosti, která zde má také obrovský prostor.

Ani záporáci zde nebyli nijak opomíjeni. Objevila se jich celá řada. Od Riddlera až po legendárního Bana. To však nebyli hlavní záporáci tohoto komiksu. Hlavní zápornou postu zde sehrál Barbatos, což je něco jako vůdce temnoty, který přichází s mnoha verzemi zvrácených Batmanů. V tomto příběhu dostal konkrétně největší prostor Batman, který se rád směje (ano, on se tak opravdu jmenuje). Největším překvapením pro mě byl však určitě Joker, kterého jsem v tomto komiksu opravu nečekal.

V komiksu můžete očekávat mnoho odkazů na již vydané komiksy, a to převážně na komiks Batman: Soví tribunál, ale také na Rebirth, například na All star Batman 2: Konce světa. Konkrétně na elitní jednotku Blackhawk.

Komiks mě opravdu oslovil. Byl napínavý a velmi akční. Oceňuji také, že se na tvorbě tohoto komiksu podílelo tolik známých a zkušených scénáristů jako Scot t Snyder (Batman), Rob Williams (Sebevražedný oddíl), Joshua Williamson (Flash) nebo můj oblíbený Benjamin Percy (Green arrow) a další úspěšní scénáristé. Myslím si, že tento komiks je určitě velmi dobrým startem této série a určitě mě zajímá pokračování.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Temné noci - Metal temní rytíři

Temné noci Metal 2:
Temní rytíři

Temné noci - Metal temný vesmír

Temné noci Metal 3:
Temný vesmír