Temné noci - Metal 2: Temní rytíři

Temné noci - Metal 2: Temní rytíři

Popis

Temné noci - Metal temní rytíři

Noc je stále temnější!

Invaze do naší reality se už nedá zastavit. Batman zmizel v temném vesmíru. Ve světě stvořeném z našich obav a strachů. Zbývající členové Ligy spravedlnosti jsou postupně eliminování v boji proti příchozím z temného vesmíru – Temným rytířům.

Kdo vlastně jsou tihle vražední Batmanové? A jaké špatné Batmanovo rozhodnutí je stvořilo? Tomu je věnovaný druhý díl třídílné uzavřené série, která představí sedm nových smrtících padouchů a otřese základy vesmíru DC.

Informace


Počet stran: 176
Nakladatelství: Crew
Scénář: Dan Abnett, Scott Snyder, James Tynion IV, Peter J. Tomasi,
Frank Tieri, Josh Williamson, Sam Humphries
Kresba: Ethan van Sciver, Greg Capullo, Tony S. Daniel,
Doug Mahnke, Francis Manapul, Philip Tan, Yanick Paquette,
Riley Rossmo, Tyler Kirkham, Jorge Jimenez,
Carmine di Giandomenico, Riccardo Federici
Série: Znovuzrození hrdinů DC, Temné noci - Metal
Vydání: listopad 2020
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Po velmi povedeném prvním díle (viz. recenze někdy před dlouhou dobou) jsem se rozhodl sáhnout i po pokračování série Metalu s opravdu lákavým obalem. Bohužel to pro mě bylo dost těžkým zklamáním, a to hlavně kvůli tomu, že na komiksu spolupracovalo mnoho velikánů jako Scott Snyder, James Tynion IV. a další.

Komiks se zaměřuje na každého temného Batmana a popisuje jejich příběhy, hlavně tedy části, kdy se vydali temnou cestou. Tento fakt mě při čtení velmi naštvala, protože jsem se těšil na přímé pokračování příběhu z minulého dílu. Upřímně mě zdlouhavé a nezáživné popisování jednotlivých Batmanů příliš nezajímalo. Komiks si sice vyhradil jeden sešit, kdy se vrátil do hlavní dějové linky prvního dílu, ale myslím si, že jeden sešit v tak rozsáhlém komiksu zmizí.

V komiksu jsem si však i tak jeden oblíbený příběh našel, a to konkrétně o Batmanovi, který se směje. Přišlo mi, že jeho počátky byly poměrně zajímavé, stejně jako jeho následný kapku morbidní příběh. Bohužel mi tento sešit zkazila kresba, o kterou se postaral Riley Rossmo, který si už Batmana párkrát nakreslil jak v Rebirth, tak i v new 52.

Komiks také nahlíží do příběhu našeho hodného Batmana. Ukazuje, kde se vlastně v průběhu všech událostí nachází a co prožívá. Upřímně mě ani tento příběh, stejně jako zbytek komiksu, moc nebavil a ani nezajímal.

O kresbu v komiksu se postaralo mnoho kreslířů. Mezi ty nejlepší (alespoň mé nejoblíbenější) patří Tony S. Daniel (který tvořil kresbu i scénář u Batman Detective Comics v new 52), Greg Capullo (toho snad všichni znáte) nebo Ethan van Sciver (ten také kreslil v new 52, konkrétně Temného rytíře).

Komiks vám úplně nedoporučuji. Určitě to je po prvním dílu velké zklamání, budu však pokračovat s dalším dílem, protože mě opravdu zajímá, jak to celé skončí. Komiksu dávám 3 hvězdy z deseti. 3/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Temné noci - Metal

Temné noci Metal 1

Temné noci - Metal temný vesmír

Temné noci Metal 3:
Temný vesmír