Temné noci - Metal 3: Temný vesmír

Temné noci - Metal 3: Temný vesmír

Popis

Temné noci - Metal temný vesmír

EXISTUJE ZPŮSOB, JAK ZASTAVIT TEMNOTU?

Monumentální finále superhrdinské trilogie, která se prohnala celým mnohovesmírem!

Ti nejlepší komiksoví scenáristé a kreslíři (Scott Snyder, John Tynion IV, Grant Morrison, Jeff Lemire, Joshua Williamson, Greg Capullo, Brian Hitch a Howard Porter) se sešli, aby uzavřeli děsivý boj s nebezpečím z Temného vesmíru, který se snaží pomstít a stáhnout náš svět k sobě do hlubin!

A zatím se zdá, že ať se pozemští hrdinové spojí, ať udělají cokoliv, je to buď naprosto marné, nebo to spíš jejich protivníkům ještě nahrává.

A Batman je stále nezvěstný...

Informace


Počet stran: 264
Nakladatelství: Crew
Scénář: Grant Morrison, Scott Snyder, James Tynion IV,
Jeff Lemire, Joshua Williamson, Robert Venditti
Kresba: Bryan Hitch, Ethan van Sciver, Howard Porter,
Greg Capullo, Doug Mahnke, Alvaro Martinez,
Liam Sharp, Tyler Kirkham, Jorge Jimenez
Série: Znovuzrození hrdinů DC, Temné noci - Metal
Vydání: listopad 2019
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Po předchozím díle jsem šel do tohoto komiksu s jistou nadějí, že vše napraví a nabídne mi fantastický příběh plný zvratů a skvělých bojů, zkrátka něco, s čímž jsem se ještě nesetkal. Komiks mě také zlákal svým skvělým obalem a jmény, která na něm byla napsána – Scott Snyder, James Tynion IV., Joshua Williamson, Greg Capulo a dalších známých scénáristů a kreslířů.

I přesto, že kniha nesla tolik známých a populárních jmen, tak jsem se v ní dost zklamal. Nejvíce mě zklamal příběh, který měl určitě na víc.

Stejně jako v minulých dílech, i zde scénáristé pracovali s multiversem (prakticky pouze o tom je celá trilogie, takže to není žádné obrovské překvapení). Téma multiversum je nyní velmi aktuální i u Marvelu. Přijde mi, že v Marvelu to však vychází mnohokrát lépe než zde. V tomto komiksu na mě byl příběh už opravdu moc. Tím myslím to, že scénáristé už všechny události přepískli a udělali z komiksu jenom změť neskutečných přehnaných klišé, které mě nebavily.

Dle mě určitě není výhodné, aby na komiksu spolupracovalo tolik možných scénáristů (za mě jsou už dva až příliš). Myslím, že si scénáristé chodili strašně moc do cesty tím, že se pořád střídali a pořád tak nějak začínali neustále na novo svůj vlastní příběh. Tak udělali komiks dost krkolomný, a tím i dost nudný. Vše totiž bylo neustále na jedno kopyto, akorát se změnou jmen u daných několika sešitů.

Bohužel mě příliš neoslovil ani konec. Už mi to přišlo jako taková blbina, takže jsem při čtení dokonce i usínal.

O kresbu se postaralo hned několik kreslířů. Nejdominantnější byl nejspíš Greg Capulo, ale vystřídali se i další kreslíři jako třeba Liam Sharp (kreslil i Wonder Woman ve Znovuzrození), Haward Porter (ten kreslil i Flashe ve znovuzrození) nebo Bryan Hitch (kreslil Ligu spravedlnosti ve Znovuzrození). Kresba byla pro mě v komiksu asi jediný plus.

Tvorbu Scotta Snydera jsem si v minulosti poměrně oblíbil, proto jsem i teď od něj čekal něco mnohem lepšího. Série odstartovala opravdu povedeným prvním dílem, nicméně ve dvojce se vše zlomilo a dál se to jenom zhoršovalo (viz recenze na minulé díly). Proto vám tuto sérii úplně nedoporučuji. Tomuto komiksu dávám 2 hvězdy z deseti 2/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Temné noci - Metal

Temné noci Metal 1

Temné noci - Metal temní rytíři

Temné noci Metal 2:
Temní rytíři