Ant-man and Wasp Quantumania

Ant-man and Wasp Quantumania

Popis

Ant-man and Wasp Quantumania


Datum uvedení: 16. února 2023
Režie: Peyton Reed
Scénář: Jeff Loveness
Obsazení: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Jonathan Majors, Kathryn Newton, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Bill Murray, William Jackson Harper
Délka filmu: 125 min

Můj názor

Nový Ant-man jasně dokazuje, kam až je Marvel schopný dojít jen pro hodně peněz za velkou s***ku se scénářem jako od dítěte ze školky a cringe dialogy jako od dvanáctiletých holek, kterým se líbí tvorba Adama Kajumiho. Jo, až tak mě tento nový počin, od tohoto pomalu upadajícího filmového studia naštval.

Já se mám za dost velkého fanouška Ant-mana a jeho filmů a i přesto, že jednička byla kapku průměrná, šlo pořád o skvělou rodinou jízdu, která skvěle pobavila a pohltila. Dvojka za mě byla ještě lepší. Právě proto tato zrada tolik bolí a byl to tak velký šok. Ano, říkal jsem si, že se toto může stát, ale i tak jsem stále doufal, že by to mohl být skvělý začátek páté fáze, která naváže na kvality předchozích MCU filmů a přijde možná i s něčím novým. Bohužel jsem se spletl.

Celý film působí spíše jako video, než film. Celé to je povrchní, postavy jsou, troufnul bych si říct, že dost umělé, bez duše a člověk se na ně zkrátka nedokázal absolutně napojit. Nejvíce mi taková připadala Cassie, která mě upřímně sr**a už od začátku, působila jako takové to malé děcko, co neumí poslouchat a dělá si, co chce. Film se navíc snažil ji vyložit jako nějakou matku Terezu, která miluje všechny lidi a všem pomáhá, já jim toto absolutně nedokázal žrát. Nejhorší na tom je, že mi Cassie v prvních dvou filmech připadala jako příjemná vedlejší dětská postava. Nejvíce to táhl za mě prostě Kang, ale co s ním na konci provedli ve mně nechalo takovou stopu, že jsem si na chvíli říkal, že s Marvelem nadobro končím, ale rychle mě to po poslední potitulkové scéně zase opustilo.

Scénář působí tak, že si s ním někdo vytřel pr**l. Strašně mnoho věcí je tady tak lenivých, že to je až neuvěřitelné, jako kdyby to samotným tvůrcům bylo úplně jedno, co z toho nakonec vznikne. Reálně jsem se nedokázal na ten film ani pořádně soustředit, jak to bylo zatraceně špatný. Místo toho jsem spíš myslel na to, jak moc to celé zhejtím.

Začátek byl za mě fakt hodně OK, vše začalo velice dobře a dost to připomínalo minulé díly, Paul Rudd byl naprosto dokonalý a já si to užíval. Ovšem netrvalo to dlouho a začalo peklo. Scéna, při které se všechny postavy zmenšili a vstoupili do říše kvant byla tak líná, a tak bez nápadu, že jsem nezadržel smích a reálně jsem se začal smát. V říší kvant už to šlo jen z kopce, takže nemá smysl to tady nějak zvlášť rozebírat. Film se tady snažil o něco ve smyslu „utlačování statečných obyvatel říše kvant zlým diktátorem“ (hádejte jakým :-)). Vše mělo působit, jakože jde o nějaké povstání ve smyslu star wars. Můžu vám s čistým srdcem povědět, rozhodně to tak nepůsobilo.

Celý film byl rozdělen na dvě linky (jedna s Ant-manem a spol. a druhá s Wasp a spol.). Upřímně mi tak trošku OK připadala ta linka s Wasp, která nepůsobila, že tak moc tlačí na pilu a reálně jsem se v rámci možností na začátku kapku bavil objevováním říše kvant a odhalováním, co přesně tady Janet zažila a jaká má vlastně tajemství z této kapitoly jejího života. Linka s Ant-manem byla naprosto špatná, lenivá, bez nápadu a radši na to nechci ani vzpomínat.

Film byl podle mě spíš hloupý vtip než plnohodnotný film, a to ještě od takového studia jako Marvel. Zkrátka ostuda, která mě donutila se hodně vážně zamyslet, zda toto chci i nadále sledovat a zda mi to vůbec za to stále stojí. Bohužel je tento film v budoucnosti MCU dost důležitý, a proto by na něj každý Marvel fanoušek měl určitě zajít, musíte však očekávat, že film vás velice zklame. Poslední, co bych chtěl ještě dodat, je, že jedinou pozitivní věcí, proč na film vůbec zajít je Kang dobyvatel. Za mě 4/10 a to jsem fakt hodnej.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.