Batman

Batman

Popis

Batman


Datum uvedení: 3.březen 2022
Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves, Peter Craig
Obsazení: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright,
Colin Farrell, Paul Dano, John Turturro, Andy Serkis,
Peter Sarsgaard, Barry Keoghan
Délka filmu: 176 min

Můj názor

Na nový film s Batmanem jsem se opravdu neskutečně těšil. Měl jsem na něj opravdu obrovské nároky a prostě jsem potřeboval, aby to byla fantastická podívaná.

A opravdu byla. Příběh se mi opravdu velmi líbil. Film byl opravdu povedená detektivka se spoustou akce a navíc s opravdu senzačním obsazením. Velmi mě bavilo, jak se Batman v pozadí příběhu snažil jakoby zjistit, jak nejlépe pomoct jeho městu. Jelikož je v tuto chvíli Batmanem teprve krátce, mnoho lidí mu nevěří a pokládají ho za hrozbu (na začátku to jde dobře vidět ve scéně, kdy Batman dojde na místo vraždy). V tomto mi přijde, že se liší třeba od Balova Batmana ve filmu Batman začíná, kde tyto věci zase tolik neřešili.

Velmi se mi líbilo duo Batman, Catwoman (myslím, že zde byla nejlepší Catwoman v Batman filmu ever). I Jim Gordon mi vyhovoval. Trošku jsem si nedokázal zvyknout na Andyho Serkise v roli Alfreda. Nejméně se mi ve filmu líbil Riddler (dále ve spoiler části to vysvětlím více). Přišlo mi, že se z něj pokoušeli udělat nového Jokera (z temného rytíře), ale moc jim to nevyšlo.

Filmu dávám 9/10. Byla to opravdu skvělá podívaná.

POZOR! SPOILERY!

Proč se mi nezamlouval Riddler? To je snadné, přišlo mi, že jeho jednání úplně nedávalo smysl. Ve filmu se snažil v jistých ohledech napodobit Batmana, napodoboval ho sice trošku odlišnou a brutálnější formou, ale šlo mu prakticky o totéž jako Batmanovi. Proto jsem úplně nepochopil, proč na konci zaplavil prakticky celé město vodou, když ho chtěl zachránit?

Ještě takový menší detail, který se mi na Riddlerovi úplně nelíbil, bylo jeho odmaskování, tedy to, jaký byl ve skutečnosti pod maskou. Měl jsem problém s tím, že je ve skutečnosti pouze křehký člověk, který se vůbec neumí bránit a bojovat. Zde se film trošku odchyloval od některých komiksů (jako třeba Válka vtipů a hádanek, kde se mi Riddler upřímně líbil a fandil jsem mu). V komiksu je tato postava totiž poměrně silná (samozřejmě ne jako Bane, ale i tak velmi silná) a umí velmi dobře zabíjet. Tímto dojmem na mě působil i ve filmu, tedy až do doby, kdy se odmaskoval.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.