Avengers 1: Poslední návštěva

Avengers 1: Poslední návštěva

Popis

Avengers poslední návštěva

NOVÁ ÉRA PRO NEJMOCNĚJŠÍ HRDINY SVĚTA!

Steve Rogers. Tony Stark. Thor Ódinson. Velká trojka se dala znovu dohromady. A právě v ten správný čas - musí zachránit svět před dvoukilometrovými kosmickými bohy známými jako Nebešťané. Střezte se Poslední návštěvy. Ale kdo další odpoví na jejich volání? Black Panther a Doctor Strange bojují o svůj život v hlubinách Země, Captain Marvel čelí smrti a zkáze, která padá dolů z nebe. A nenudí se ani zuřivá She-Hulk a zbrusu nový Ghost Rider. A žádný sraz Avengers samozřejmě nemůže být kompletní bez jistého prince lží. Ale jaké spojení je mezi temnými Nebešťany a Ódinovou pravěkou skupinou prehistorických Avengers?

Kniha obsahuje sešity Avengers (2018) č. 1-6 a příběh z Free Comic Book Day 2018 (Avengers, Captain America) od Jasona Aarona, Eda McGuinnesse, Paca Mediny, Sary Pichelliové, Marka Moralese, Juana Velasca, Jaye Leistena, Karla Storyho, Elizabetty D'Amicové, Davida Curiela, Justina Ponsora.

Informace


Počet stran: 164
Nakladatelství: Crew
Scénář: Jason Aaron
Kresba: Ed McGuinness, Sara Pichelliová, Paco Medina
Série: Avengers
Vydání: duben 2019
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Do tohoto komiksu jsem šel s velkým očekáváním, přeci jenom už nápis Avengers je naprostou známkou kvality. A ještě k tomu fakt, že komiks vyšel současně, kdy do kin dorazil nemírně očekávaný a obrovsky úspěšný film bratrů Russových, Avengers Endgame. K tomu ještě jméno na obálce komiksu jednoho z nejlepších komiksových tvůrců, minimálně u Marvelu, Jasona Aarona bylo úplnou třešničkou na dortu.

Má očekávání však ani zdaleka nebyla naplněna, právě naopak. Z mého pohledu totiž jde o naprosto průměrný, ne-li podprůměrný kousek, který zdaleka nenaplnil svůj potenciál. Jediné, co mohu komiksu mírně pochválit je scénář. Ten měl sice jak světlé, tak špatné momenty, ale v komiksu je to asi jediná věc hodna velmi opatrné pochvaly. Naopak všechny ostatní věci typu postavy, kresba, akční scény atd., byly dost odbyté.

Mocní Avengers se v tomto komiksu utkají hned s několika velmi mocnými nepřáteli. Na jedné frontě bojují s velmi silnými bytostmi – Nebešťany, kteří mají jediný cíl, zničit planetu Zemi a vymýtit pradávnou nákazu v podobě zuřivých a nebezpečných brouků, kteří jsou pod povrchem Země ukrytí. Touto nákazou jsou ale i samotní lidé! Na druhé frontě tedy Avengers bojují i se samotnými brouky. Ano, je to velmi zmatené, ale zase na druhou stranu, komiks toto docela dobře vysvětluje. Všechno na sebe navazuje a všechno je pro pochopení příběhu velmi důležité.

Už samý začátek komiksu mi naháněl hrůzu. Ne kvůli strašidelnému příběhu, ale spíše kvůli hloupému a naivnímu scénáři, který strašně uměle všechny postavy spojil. Na toto se vážně nedalo koukat. Tento úvod bohužel trval velmi dlouho a mnohdy jsem sám sebe přistihl, že se na příběh absolutně nesoustředím. Po těžkopádném a dosti zdlouhavém úvodu jsem se do komiksu docela začetl MENŠÍ SPOILER! asi v té části, kdy se objevil Loki TADY SPOILER KONČÍ! Komiks se dal do příjemného tempa a já si příběh poměrně užíval. Na chvíli jsem měl střípek naděje, že komiks neskončí špatně. Konec mě ale vyvedl z omylu, a to docela drsným způsobem. Konec komiksu byla totiž naprostá katastrofa! A naprostý plivanec do obličeje! Nic tak absurdního jsem už hodně dlouho neviděl. Ten konec už byl vyloženě směšný.

U postav mi velmi vadil naprosto nesmyslný humor, u kterého si řeknete leda „WTF?“. Opravdu netuším, komu toto mohlo připadat vtipné, ty pokusy o humor byly vyloženě trapné a nesmyslné. Už od samého začátku jsem si mnohé postavy neoblíbil. A dialogy mě v mnoha případech velmi štvaly a absolutně mě nebavily. Pokud bych si měl vybrat pro mě absolutně nesympatické postavy, bez pochyb bych do této kategorie zařadil Captain Marvel (kterou mimochodem nemusím i v MCU). Její hlášky byly vyloženě trapné a její povaha byla ještě horší než ve filmu (omlouvám se všem fanouškům). Působila na mě až namyšleně a upřímně jsem doufal, že umře. Ano, není to hezké, ale tato postava se fakt nedala snést.

Podobně, ale v menším měřítku na mě působili i Captain America spolu s Iron manem. Ostatní postavy tady bohužel neměli příliš prostoru, dokonce i mocný Thor. Velmi mě mrzí, že Doctor Strange se v komiksu nepředvedl trošku více (a to dokonce Aaron dělal komiksy s Doctorem Strangem, takže bych předpokládal, že to bude jeho oblíbená postava). Jediná postava, kterou jsem si velmi oblíbil byl Ghost Rider, ten to podle mě tady vyloženě táhl. Sám se tomu divím, protože jsem se s touto postavou na rozdíl od ostatních ještě nikdy nesetkal.

Kresba mě také nijak zvlášť neoslovila. Hodně mě mrzelo, že akční scény byly velmi nepřehledné až zmatené. To mi na zážitku z komiksu ještě ubralo. Abych byl fér, tak u klidných pasáží, kdy se nic nedělo anebo kdy superhrdinové husťácky pózovali byly nakreslené hezky. O kresbu se postaralo hned několik kreslířů, nejvíce prostoru zde měl Ed McGuinness, jehož kresba se objevila v mnoha komiksech, např. v komiksech ze série Spider-Man/Deadpool, ve Strážcích galaxie, jak těch starých, tak v těch nových a podílel se dokonce na komiksu ze série legendy Marvel, a to Deadpool: Klasické příběhy. Dále se na kresbě podíleli i kreslíři Sara Pichelliová, Paco Medina (jeho kresba je podle mě nejhezčí).

Recenzi bych skončil alespoň trošku pozitivně. I když tento komiks beru jako opravdu těsný (na dolní hranici) průměr, doufám, že příští díl naváže pouze na to dobré, co v tomto komiksu bylo a všechny chyby vymaže. Tomuto komiksu dávám 5 hvězd z deseti (a to jsem docela hodný) 5/10.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Avengers světové turné

Avengers 2:
Světové turné

Avengers válka upírů

Avengers 3:
Válka upírů

Avengers na pokraji Války říší

Avengers 4:
Na pokraji Války říší

Avengers Souboj Ghost Riderů

Avengers 5:
Souboj Ghost Riderů