Deadpool, miláček publika 3: Něco tady smrdí

Deadpool, miláček publika 3: Něco tady smrdí

Popis

Deadpool, miláček publika Něco tady smrdí

Hodíme naše staré kamarády do smetí?

Daredevil, Power Man a Iron Fist skončí na skládce!

Wade Wilson má nový kšeft. Musí ochránit život bankéře, který podrazil všechny zločinecké kartely v okolí. A pomoct mu s tím může jen zástupce státního návladního Matt Murdock. Ruce k dílu ale přiloží i Luke Cage a Danny Rand. A to už je solidní recept na meganásilnou, podvratně bitkózní ninja kung-fu melu gargantuovských rozměrů! A aby toho nebylo málo, pokusí se užvaněný žoldák pořešit jednu nemilou patálii Doctora Strange. Nejde přitom o nic malého – Empirikul vyhlásili válku samotné magii a chtějí smést z existence všechno nadpřirozené. Což zahrnuje i paní Deadpoolovou, čili Shiklah! Síly Empirikulu dosáhnou opevnění Metropole monster a Deadpool se musí pustit do boje právě tam, po boku svých nejkouzelnějších přátel!

Obsahuje sešity Deadpool (2015) č. 13 a Deadpool: Poslední dny magie č. 1, jejichž autory jsou Gerry Duggan, Charles Soule, David Walker, Jacopo Camagni, Guillermo Sanna, Elmo Bondoc, Paco Diaz, Scott Koblish, Veronica Gandini, Mat Lopes, Nolan Woodaard, Israel Silva, Nick Filardi a Guru-eFX.

Informace


Počet stran: 120
Nakladatelství: Crew
Scénář: Garry Duggan, Charles Soule, David Walker
Kresba: Jacopo Camagni, Guillermo Sanna, Elmo Bondoc, Paco Diaz, Scott Koblish
Série: Deadpool, miláček publika
Vydání: květen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

I přesto, že mi předchozí díl kapku vylepšil dojem z této Deapoolovi série, tak tento komiks mi ho zase zkazil.

Příběh komiksu mi přišel vyloženě laciný a bez jakéhokoli nápadu. Místy jsem se až nad míru nudil a přál si ať už to skončí. Alespoň na konci jsem se dočkal nějakého překvapení, a to bonusového příběhu, který se mi velmi líbil.

Bonusový příběh se totiž odehrával v době útoku Emprikulu na Zemi. Že Vám je tento název povědomý? Jistě, protože jde o zabijácké roboty, které ničí veškerou magii a my jsme se s nimi potkali již v komiksech Doctor Strange: Cesty podivných a Poslední dny Magie (viz. recenze někdy před dlouhou dobou). Jelikož jsem si komiks Poslední dny magie velmi užil, udělalo mi radost, že jsem se s událostmi tohoto komiksu setkal i zde. A ještě k tomu z pohledu užvaněného žoldáka Wadea Wilsona.

Už v tak špatném komiksu mě bohužel zklamaly i některé postavy. Konkrétně myslím hlavní záporačku s opravdu blbým jménem Typhoid Mary, která mi úplně nesedla. Pak dokonce i samotný Deadpool, který na mě v komiksu působil už přehnaně směšně, a to nemyslím z dobrého slova smyslu. Naopak jsem se dočkal i skvělého překvapení, protože se zde objevil můj oblíbený hrdina Daredevil (jehož netflixový seriál jsem se velmi užil, velmi doporučuji).

I v humorné stránce mě komiks celkem zklamal. U minulých dílů jsem se místy poměrně bavil, zde mi však přišlo, že všechny vtipy byly vyloženě levné (připadá mi, že je to úplně stejné jako ve filmu Venom 2).

Na kresbě se podílelo poměrně mnoho kreslířů. Proto je těžké komiks zhodnotit i z výtvarnického hlediska. Napíši tedy, která kresba se mi líbila nejméně a která naopak nejvíce. Nejméně se mi líbila kresba od kreslíře Guillerma Sanna, nejvíce zase od Paco Diaze (doufám, že jsem ta jména napsal správně), ten se podílel i na některých komiksech s Wonder Woman v komiksovém kompletu od DC.

Myslím, že se tento komiks povedl z celé série nejméně, avšak bonusový příběh mi dojem kapku vylepšil. Komiksu dávám 4,5 hvězd z deseti 4,5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Deadpool, miláček publika Užvaněný milionář

Deadpool, miláček
publika 1:
Užvaněný milionář

Deadpool, miláček publika Deadpool vs. Sabretooth

Deadpool, miláček
publika 2:
Deadpool vs.
Sabretooth

Deadpool, miláček publika Občanská válka II

Deadpool, miláček
publika 4:
Občanská válka II

Deadpool, miláček publika Pacient: Nula

Deadpool, miláček
publika 5:
Pacient: Nula