Deadpool, miláček publika 5: Pacient: Nula

Deadpool, miláček publika 5: Pacient: Nula

Popis

Deadpool, miláček publika Pacient: Nula

Madcapa přes prsty HNED TAK NEKLEPNEŠ!

DEADPOOLOVA NEJHORŠÍ NEMESIS SE VRACÍ – a to rovnou ve své nejpříšernější podobě. Že by se zrůdě, která byla kdysi hlasem v hlavě Wadea Wilsona, podařilo konečně zosnovat dokonalou pomstu na člověku, který ji zavrhl? Že by skutečně odhalila způsob, jak Wadea jednou provždy zabít? Nebo že by snad byl Madcapův plán ještě horší? Deadpoolovi se kolem krku utahuje pevná smyčka, a tak mu nezbývá než vzít věci do svých rukou ještě pevněji! Podepíše smlouvu s ďáblem, aby zachránil své nejbližší? Něco takového by snad žádný marvelovský hrdina neudělal! Jenže tohle je Deadpool... a Deadpool to hraje po svém.

Obsahuje sešity Deadpool (2015) č. 20, 22–24, 26–27 a část materiálu ze sešitu 21. Autoři: Gerry Duggan, Matteo Lolli, SCOTT HEPBURN, SEAN IZAAKSE, Paolo Villanelli a další.

Informace


Počet stran: 152
Nakladatelství: Crew
Scénář: Garry Duggan
Kresba: Scott Hepburn, Salva Espin, Matteo Lolli, Paolo Villanelli, Sean Izaakse
Série: Deadpool, miláček publika
Vydání: srpen 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Ach, jo. Dokáží někdy komiksy s Deadpoolem alespoň jednou přijít s něčím unikátním? Nebo to musí prostě dál táhnout pouze s lacinými zápletkami a s naprosto suchým příběhem? Další díl Deadpoolovské série dokazuje, že ano.

Zákeřný zloduch Madcap se vrací a chce jediné, ublížit Deadpoolovi tím nejhorším způsobem jakým může. Dokáže se Deadpool Madcapovým útokům ubránit a jakou neplechu má Madacap v plánu?

Za ty mnohé příběhy s užvaněným žoldákem, které jsem přečet, jsem došel k jistému zjištění. Tím bylo, že je musím hodnotit úplně jinak. Deadpoolovy komiksy jsou v něčem naprosto jedinečné. Tím nejzásadnějším je, že vždy jde prostě jenom o akční jízdu s tím, že nad tím nikdo dvakrát nepřemýšlel. Já osobně tento typ příběhu úplně nemusím a rád se nad příběh zamýšlím. Když však nemám na vybranou dokážu se s tím srovnat. Většinou mě však příběh zasáhne nějakou skvělou myšlenkou. Otázkou tedy je, zda je i v tomto naprosto snadném příběh nějaká myšlenka, která by ho nějak ozvláštnila? Odpovědí je NE. Potenciál však k tomu byl.

O tom potenciálu mluvím hlavně proto, že jsem byl mnoha věcmi velmi zklamán. Musím se přiznat, že mě jednou komiks opravdu šokoval. Upřímně mi pak strašně vadilo, že na tom tvůrce už dál nebudoval a nedokázal prostě zabít jisté postavy, které nebyly ničím nijak zvlášť důležité. Myslím, že by to už tak špatnému příběhu strašně prospělo a celé by to udělalo strašně osobní. Co je osobnější než pomsta?

Dále mi strašně vadilo, jak se příběh místy snažil o něco jako detektivku (obzvlášť na začátku). Už dříve jsem vypozoroval, že do komiksů této série cpou úplně zbytečné části. Nemusíte být ani strašně velcí géniové (možná proto jsem na to přišel i já :-)), abyste přišli na to, že Deadpool většinou stejně přijde na vše úplnou náhodou anebo se mu záporák prakticky sám nabídne. Hraní si na detektivku je tady spíše parodie tohoto žánru a prakticky to uráží všechno, co je s detektivním žánrem spojené. A co je nejhorší je to tady naprosto zbytečné.

Jak už jsem předesílal, příběh komiksu je suchý, nezajímavý, bez nápadu a bez napětí. Stojí alespoň akční stránka komiksu za něco? Sám jsem se tomu divil, ale ani to ne. Akce je tady zkratkovitá a nerozkreslená. Když už daný boj vykreslí alespoň na několik bloků, tak ho udělají až moc umělý a nepřirozený. Já chápu, že jde o komiks, a ne o film, kde je ta akce udělaná většinou senzačně. Ale i tak akční scény v mnoha jiných komiksech dokázali kreslíři vykreslit daleko lépe. Tady je to ještě horší i proto, že jde přeci jenom o Deadpoola, který si vždy na akci potrpí.

Kresba byla až na ty zmíněné akční scény celkem fajn. Postaral se o ni tým kreslířů tvořených Scottem Hepburnem (podílel se na tvorbě některých komiksů ze série Spider-Man/Deadpool), Salvarem Espinem (podílel se na tvorbě osmého dílu klasické Deadpool série), Mattem Lollim (podílel se na tvorbě druhého dílu této série), Paoloem Villanellim (podílel se na tvorbě prvních dvou dílů Iron maní série) a Seanem Izaaksem.

Postavy jsem si v tomto komiksu prakticky nijak moc neoblíbil. Deadpool na mě nepůsobil ani jako nějaký antihrdina, ale spíše se zde ubírá k tomu hrdinství (viz. začátek). Taky mi připadá, že je tady až moc velký nekňuba. Celkově, když se nad tím zamyslím, tak Deadpool v této sérii prakticky pomalu ale jistě ztrácí svoji identitu. Já osobně jsem spíše fanouškem starého dobrého užvaněného žoldáka, a ne žádného super hrdiny, který pomáhá Captainu Americovi a prakticky i ostatním lidem.

Komiks ve zkratce asi úplně doporučit nemohu. Celkově mě tato série nijak zvlášť neoslovila a tento díl tomu nijak nepomohl. Všiml jsem si i jistých mezer ve scénáři, které mému zážitku příliš nepřidaly. Nicméně za zmínku by ještě stál bonusový příběh s Captainem Americou (tím zlým z mé oblíbené série Captain America od BBart), který byl docela OK a s konečně celkem dobrou akcí. Komiks ale i tak bohužel nemůžu hodnotit příliš kladně, dávám mu 3,5 z deseti 3,5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Deadpool, miláček publika Užvaněný milionář

Deadpool, miláček
publika 1:
Užvaněný milionář

Deadpool, miláček publika Deadpool vs. Sabretooth

Deadpool, miláček
publika 2:
Deadpool vs.
Sabretooth

Deadpool, miláček publika Něco tady smrdí

Deadpool, miláček
publika 3:
Něco tady smrdí

Deadpool, miláček publika Občanská válka II

Deadpool, miláček
publika 4:
Občanská válka II