Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 1: Napříč vesmírem

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 1: Napříč vesmírem

Popis

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 1: Napříč vesmírem

NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ ZEMĚ MÍŘÍ KE HVĚZDÁM!

KDYŽ STEPHEN STRANGE ztratí své mistrovství v okultním umění, nabídne mu Tony Stark řešení hodné jednadvacátého století: má po nové magii zapátrat ve vesmíru! Bizarní nová kouzla, noví spojenci i nepřátelé – s tím vším se Strange mezi hvězdami potkává, zatímco odkrývá nikdy dříve nepoznaná zákoutí a tajemství marvelovského vesmíru. Jenže záhy se ocitá v zajetí nepřátelské civilizace. Dokáže Strange daleko od domova, bez své moci a přátel, přesvědčit jistou mimozemšťanku s nevyslovitelným jménem, že je hoden záchrany? Válka nekonečna se blíží, a on se svou novou společnicí čelí Super-Skrullovi, který v rukou třímá Kámen času!

Informace


Počet stran: 116
Nakladatelství: Crew
Scénář: Mark Waid
Kresba: Jesus Saiz
Série: Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj
Vydání: duben 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Je to tady, CREW začala vydávat novou a velmi nadějnou sérii s úžasným, neohroženým a přiznejme si, trošku egoistickým čarodějem. V tomto případě není to „neohrožený“ na místě. Právě naopak, nejvyšší čaroděj je v tomto komiksu snad v největším ohrožení a beznaději, ve které kdy ve své kariéře doktora kdy byl.

Po mnoha bojích, při kterých si Doctor Strange v minulosti sáhl až na samotné dno, se to konečně stalo, pozemská magie zmizela a Stephen neví co s tím. Řešení nabízí až samotný Iron man, za kterým se zoufalý Doctor Strange vydává, kdo jiný totiž zažil více krizí než právě on? Možná si to měl Doctor Strange více rozmyslet, protože Tony Stark vždy vše řeší tím nejmodernějším a v mnoha případech i nejnepříjemnějším způsobem. V tomto případě přichází s nápadem vyhledat magie kde jinde, než ve vesmíru!!!

Příběh dál pokračuje ve svižném tempu, Doctor Strange se ve vesmíru setkává se svou novou a naprosto neupřímně, velmi sympatickou společnicí, která k němu zpočátku chová absolutní despekt. Později se z nich však stává skvělá dvojka. Oba se mi v komiksu upřímně velmi líbili a bavilo mě je pozorovat. Každý z nich je poměrně odlišný od druhého, a ne vždy spolu ve všem souhlasí.

Děj měl příjemně rychlé tempo. I přesto, že zde zpočátku nebylo mnoho akce jsem se nějak zvláště nenudil. Právě naopak, všechny postavy mě bavily a já si užíval dialogy mezi nimi. Doctora Strange jsem si v komiksu velmi užíval a oblíbil si ho ještě více. Stephen zde dělal mnoho chyb a tím, že byl prakticky na pokraji svých magických schopností a stal se z něj znovu téměř bezmocný člověk, se mi velmi přiblížil.

Příběh byl dle mého velmi nápaditý. V životě by mě nenapadlo poslat Doctora Strange do vesmíru. Navíc se Marku Waidovi velmi povedlo tento nápad vhodně zformulovat a zajímavě zpracovat. Konec se mi opravdu mega neskutečně líbil. Přichází tady úplně nový Doctor Strange s úplně novou a lepší formou magie, o které se mu v minulosti ani nesnilo. Více vám neřeknu, abych vám nezkazil překvapení :-).

Co se týče kresby od Jesúse Saize, byl jsem z počátku mírně skeptický. Mé obavy se pak velmi rychle rozptýlily a já si užíval senzační, realistickou a velmi živou kresbu. Neříkám, že jsem se při akčních scénách občas trošku neztrácel, ale i tak si myslím, že od tohoto kreslíře to byla opravdu povedená práce. S jeho kresbou jsme se mohli v minulosti setkat již v komiksech Captain America – Steve Rogers, v Sebevražedném oddílu: Vzestup Baziliška z new 52 či v Lize Spravedlnosti: Síť také z new 52.

Od scénáristy Marka Waida je tento komiks úplný masterpiece. Tato scénáristická hvězda má již za sebou mnoho povedených komiksových sérií. Shodou okolností začala CREW v této době vydávat další jeho velmi povedenou sérii, a to Immortal Hulka, o kterém jsem nedávno také dělal recenzi. S komiksy od toho scénáristy jsem zatím vrchovatě spokojený :-).

Snad jediné, co mi v komiksu lehce vadilo byly vypravěčské dodatky, které byly někdy až zbytečné. Navíc mě docela vyrušovaly od příběhu a dost mi zavazely. Jsou sice na konci docela důležité, protože nevíte, kdo je skutečný vypravěč :-), ale i tak byly někdy až moc zdlouhavé. Myslím, že je to však subjektivní a někomu to vadit nemusí.

Myslím, že začít novou komiksovou sérii před novým filmem je velmi dobré načasování. Teď, když mám komiks za sebou se mohu plně věnovat chystanému filmu (v pátek po premiéře se mi doufám povede stihnou recenze), na který se taky opravdu neskutečně těším. Trailery vypadají opravdu božsky takže doufám, že se vše povede.

Komiks se mi upřímně opravdu velmi líbil. Doufám, že v tomto duchu bude tato série pokračovat i nadále. Na 10/10 to úplně necítím, takže toto hodnotím 9ti hvězdami z deseti 9/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj Úhrada

Doctor Strange
Nejvyšší čaroděj 2:
Úhrada