Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 2: Úhrada

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 2: Úhrada

Popis

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj 2: Úhrada

DOCTOR STRANGE SE VRACÍ NA ZEMI A NACHÁZÍ TAM... DOCTORA STRANGE?!

Mezitím, co se Stephen vydal do kosmu, se přihodilo cosi bizarního – a nevěstí to nic dobrého. Je načase připravit se, vzít situaci pevně do rukou a vybavit se novým arzenálem, protože věc se má tak, že se Stephen Strange stal sám sobě tím nejhorším nepřítelem. A to doslova! A jako by nebyla tahle zvrácená záhada málo, objevuje se padouch ze Strangeovy minulosti a ohrožuje Sanctum Sanctorum způsobem, jaký Stephen ještě nezažil! Už celé měsíce spřádá na pozadí své plány záhadná postava, která Stephena i ostatní mágy oslabuje... a teď konečně spadla klec. Má Strange nějakou šanci proti záhadnému protivníkovi, který ovládá veškerou magii; proti nepříteli, který ho dokáže připravit o všechna kouzla pouhým lusknutím prstů? Přijměte pozvání mezi hvězdné kreslíře a přečtěte si tento monumentální, podivný příběh!

Obsahuje sešity Doctor Strange (2018) č. 6-11 – autoři Mark Waid, Javier Pina, Andres Guinaldo, Jesús Saiz, Butch Guice, Daniel Acuña, Kevin Nowlan, JP Mayer, Andy Owens, Roberto Poggi, Keith Champagne, Tom Palmer, Brian Reber, Jim Campbell, Andrew Crossley, Rachelle Rosenbergová a Carlos Lopez

Informace


Počet stran: 152
Nakladatelství: Crew
Scénář: Mark Waid
Kresba: Jesus Saiz
Série: Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj
Vydání: září 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Nakladatelství CREW aktuálně stále vydává lepší a lepší série, příkladem je třeba poměrně nová Hulkova série, Venomova série anebo naprosto boží série s Doctorem Strangem, kterou byste si neměli nechat ujít!

První díl této série byl jeden z nejlepších úvodních komiksů, který jsem kdy četl. Nastavil tudíž laťku ohromně vysokou pro další díl. A musím uznat, že tento komiks se s tím popral dost úctyhodně avšak řekl bych, že dost nedostatečně.

Opravdu nevím, jak to scénárista Mark Waid dělá, že píše stále lepší a lepší příběhy. Dokazuje to nejen touto výbornou sérií, ale například i sérií Immortal Hulk, která je rovněž velmi povedená. Na jeho tvorbě nejvíce obdivuji takové to trpělivé budování příběhu a následně až zaslouženou akci, která je o to osobnější, osudovější a hlavně napínavější. Bohužel toto nemohu úplně říct o tomto komiksu, kde už ta trpělivost není tak značná a hodně to příběhu ubližuje. Vzhledem k tomu, že rozsah tohoto komiksu je oproti tomu minulému značně větší (152 stran), tak jsem upřímně očekával, že o klidnější tempo příběhu nebude nouze. Avšak opak je pravdou.

Příběh bych jednoduše označil jako přímočarý. Na druhou stranu nebyl ani ten první nějak obrovsky komplikovaný, ale v tomto případě šlo o provedení, které v prvním dílu bylo naprosto dokonalé a velmi zábavné. V tomto komiksu se stalo ohromně moc věcí a připadalo mi, že se tvůrce snažil až zbytečně všechno do tak malého prostoru nacpat. Na budování příběhu zde už nebylo příliš mnoho místa. Na druhou stranu zde bylo opravdu strašně moc akce, která byla místa až zbytečná.

Komiks sloužil spíš pro vysvětlení záhad, které byly v prvním dílu nastíněny. Konkrétně zde šlo o dost zmiňovanou cenu magie, kterou musí každý čaroděj zaplatit. Upřímně jsem čekal něco úplně jiného. Tímto komiksem si totiž tvůrce úplně zrušil všechno, na čem mohl stavět v budoucnu. Dle mého bude muset začít úplně znovu a téměř od nuly. Navíc v tomto příběhu nerozjel prakticky nic nového!

Jak jsem v minulém díle dost vychvaloval ty postavy, tak tady mi přišlo, jako kdyby se úplně vytratily. Připadalo mi, že nijak nevyčnívaly a prostě se jen vezly v příběhu jen tak. Ani Kanna, kterou považuji za opravdu dobrou postavu, a to dokonce z těch, které s Doctorem Strangem souvisí, snad nejlepší, mi tady připadala jako by na ni tvůrce úplně zapomněl. To samé Doctor Strange, který v minulém komiksu prodělal neuvěřitelnou proměnu, jako by se všechno vrátilo do původních kolejí. Už ani nepoužíval tolik ty svoje cool zbraně, které si vyrobil. Co si budeme, v tomto byl komiks pro mě dost podstatným zklamáním.

Kresba byla stejně dobrá, jako v minulém díle. Postaral se o ni Jesus Saiza k tomu ještě Javier Pina, jehož kresba byla sice dost příjemná, ale na kvality Jesuse Saize, si myslím, že neměla.

I přes kritiku, kterou jsem tady úplně nešetřil, si myslím, že jde o docela povedenou akční kouzelnickou jízdu s průměrným scénářem. Dost negativně jsem se vyjadřoval hlavně proto, že v porovnání s tím minulým dílem, tento v mnoha ohledech nestačil. Komiksu dávám 6,5 hvězd z deseti 6,5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Doctor Strange - Nejvyšší čaroděj Napříč vesmírem

Doctor Strange
Nejvyšší čaroděj 1:
Napříč vesmírem