Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Popis

Immortal Hulk Nebo je obojím?

DĚS MÁ SVÉ JMÉNO

Toho muže byste si ani nevšimli. Nemá rád pozornost. Je tichý. Klidný. A kdyby ho někdo chtěl střelit do hlavy... tak prostě zemře. Dokud se den nezmění v noc – pak znovu povstane a stává se někým jiným. Jmenuje se Banner. A tím nočním děsem je Immortal Hulk! Ale problémy je pronásledují oba. Zatímco se reportérka Jackie McGeeová snaží zjistit pravdu, Banner kráčí na osamělé pouti od města k městu, jen aby všude narážel na vraždy, tajemství a tragédie. A na co Banner narazí, to Hulk zničí!

Obsahuje sešity Immortal Hulk č. 1–5, jejichž autory jsou Al Ewing, Joe Bennett, Paul Hornschemeier, Marguerite Sauvageová, Garry Brown, Ruy José a Paul Mounts – plus materiál ze sešitu Avengers (2017) č. 684.

Informace


Počet stran: 140
Nakladatelství: Crew
Scénář: Mark Waid, Al Ewing, Jim Zub
Kresba: Joe Bennett, Garry Brown, Paul Hornschemeier, Marguerite Sauvageová
Série: Hulk
Vydání: březen 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Na nový komiks s Hulkem jsem se opravdu neskutečně těšil a po přečtení si myslím, že jde o jeden z těch nejlepších komiksů od Marvelu, který jsem kdy četl. I přesto mám ale jednu výtku.

Příběh komiksu mě velmi bavil, zjednodušeně zde šlo o to, že Bruce Banner přecházel od města k městu a v každém z nich mlátil padouchy, s tím že celou dobu ho pronásledovala novinářka Jackie McGeeová, která o něm psala. Zhruba za polovinou komiksu zde však z ničeho nic přišla nová postava. Později se ukázalo, že šlo o hlavního záporáka komiksu a vše najednou vzalo rychlý spád. A právě toto mi trošičku vadilo. To, že autor komiksu najednou bez varování přidal úplně novou postavu a náhle tím podstatně změnil směr příběhu.

Nechápejte mě však špatně, i přesto, že jsem si zde našel tento detail, považuji příběh za velmi povedený a myslím, že se bude líbit i vám :-). Velmi se mi líbila temná atmosféra komiksu, která se k Hulkovi velice pěkně hodila. Myslím, že celý komiks byl naprosto dokonalý masakr a k tomu ten konec, nemám slov :-).

Dalším velkým plusem v komiksu byla kresba. Kreslíř Joe Bennett si s ní dal opravdu velkou práci, přišlo mi, že se k Hulkovi naprosto skvěle hodila. Na kresbě pak spolupracovali ještě další tři kreslíři, ale ti měli dohromady asi jen okolo šesti stránek. Kresbu také velmi cením.

Komiks Hulk otevírá novou a předpokládám, že i povedenou sérii, která v budoucnu bude mít určitě co nabídnout. Pokud chcete začít novou sérii, určitě sáhněte právě po tomto kousku. Pro fanoušky Marvelu je toto povinnost. Komiksu dávám 8 hvězd z deseti 8/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Immortal Hulk Nebo je obojím?

Immortal Hulk 2:
Zelené dveře