Immortal Hulk 2: Zelené dveře

Immortal Hulk 2: Zelené dveře

Popis

Immortal Hulk Zelené dveře

DĚS SE VRÁTIL – A TEĎ UŽ TO CELÝ SVĚT VÍ.

Zatímco se Bruce Banner usilovně snaží ovládnout své vnitřní monstrum, zjišťuje, že jsou mu v patách staří přátelé a spojenci. Jak daleko budou Avengers ochotni zajít, aby zastavili stvůru, kterou sami stvořili? Také záhadní vědci ze základny Shadow mají s Bannerem vlastní plány, ačkoliv je místo jejich realizace může čekat spíše naprostý horor... A v chodu jsou ještě mnohem zlověstnější síly! Banner se nakazil něčím příšerným. Jakousi temnou infekcí s nevýslovně strašlivými plány pro lidstvo. Problém je, že o nich ví jenom Immortal Hulk! Mezitím se Carl „Drtič“ Creel snaží prostě nějak protlouct, ale nyní, aby zachránil, co pro sebe vybudoval, musí dokázat nemožné – Absorbing Man musí zabít Immortal Hulka! Jenže Hulk je to jediné, co stojí mezi světem živých – a hrůzami, které čekají na druhé straně Zelených dveří.

Informace


Počet stran: 112
Nakladatelství: Crew
Scénář: Al Ewing
Kresba: Joe Bennett
Série: Hulk
Vydání: září 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Další díl mé oblíbené série Immortal Hulk je opět tady! Otázkou tedy zní, zachovává si i tento díl alespoň podobné kvality, jako ten předchozí? Odpovědí je naprosté ANO! Ten první se mi sice líbil více, ale toto pokračování si i přes vysokou laťku, kterou právě první díl nasadil, vedlo naprosto dokonale.

Hulk se vrátil! Po událostech se Sabretoothem si Hulk na sebe namaloval obrovský terč. Všichni chtějí jediné – zastavit Hulka a jeho řádění. Alespoň tak si své činy ospravedlňují. Některým však nejde jenom o to a mají i zlověstnější plány. Například tedy tajná vládní vědecká organizace Shadow, která se zabírá studiem gama paprsků. Už to zní tak trošku podezřele, nemyslíte? Jak dlouho v tom všem dokáže Hulk přežít? A je Hulk pořád pouze Hulk, nebo se v jeho nitru skrývá něco, co je ještě divočejší a nebezpečnější než on samotný?

Tato série se pomalu, ale jistě stává jednou z mých vůbec nejoblíbenějších komiksových sérií, od nakladatelství CREW. Už první díl mě opravdu neskutečně moc oslovil a tento komiks na to úspěšně navázal. Je tedy důležité říct, že pokud se vám předchozí díl nelíbil, nebude se vám líbit ani tento, protože si jsou oba velmi podobní. Už ve stylu vyprávění se oba příliš neliší. Je sice pravda, že tento měl v porovnání s minulým mnohem rychlejší spád, ale pořád jsem z tohoto komiksu cítil prvky z toho minulého. A já osobně jsem za to rád.

Minulý díl mi představil Hulka v té jeho nejhezčí kráse a ukázal mi, jak se příběhy s těmi temnějšími hrdiny mají opravdu dělat (menší odkaz na Morbiuse :-)). Mám rád takovou tu temnotu, která na mě dýchá z každé stránky komiksu a dělá mě dost nejistým. Ten pocit, který vám říká, že to nedopadne úplně nejlíp, dělá celý příběh ještě napínavějším. A víte vy co? Mě to strašně baví a naprosto to žeru!

Nemohu však říct, že byl komiks naprosto dokonalou záležitostí. Alespoň z počátku mi příběh připadal strašně uspěchaný a dle mého dost mizerně vybudoval půdu pro první dost dobrý fight. Ten boj sice byl i tak dost dobrou podívanou, a i tak jsem si celou tuto pasáž příběhu užil. Ale tam, kde minulý díl byl trpělivý a vše dokonale budoval, byl tento velmi uspěchaný a dokonce zkratkovitý. Bohužel to nedokázalo působit dojmem takové té naléhavosti a vyhrocenosti, což se komiks podle mě snažil navodit.

Dalším obrovským plusem jsou dle mého postavy. Já, jakožto člověk, který má rád film Neuvěřitelný Hulk (tento film upřímně patří do mé kategorie špatně hodnocených filmů, které jsem si oblíbil), jsem dost velkým fanouškem této postavy. A upřímně se mi naprosto hnusí, co s touto postavou dělají v MCU. Už v Endgame jsem byl dost velkým odpůrce profesora Hulka a o tom, co s ním dělali v She – Hulk bych radši ani nemluvil. Chci říct, že je báječné vidět starého dobrého Hulka. Je ale pravda, že s Hulkem, kterého známe z Neuvěřitelného Hulka úplně identický není. A to z důvodu jeho Inteligence, což mi vůbec nevadí, protože kdyby nebyl inteligentní, tak by tyto komiksy nebyly téměř o ničem (dovedl bych si to srovnávat i s trilogií planety opic, která je na tom v tomto ohledu stejně).

Stojí také za zmínku, že se zde objevili i Avengers (nejvíce asi Captain Marvel). Myslím, že oni příběhu dávali dost velký šmrnc a už jenom jejich přítomnost dělala situaci trošku vážnější. Řekl bych, ale, že to je opravdu všechno a upřímně jsem od nich čekal více.

Hlavní záporák – Absorbing man, byl dle mého opravdu odfláknutý. Chápu, že minulé komiksy by mi celou tuto postavu vykreslily více, nicméně zde nebyl vykreslen téměř vůbec. Připadalo mi, že zde byl spíše jenom do počtu, aby tady měl Hulk ještě s kým bojovat.

Kresba se mi stejně jako v minulém díle velmi líbila. Kromě Joeho Bennetta, který kresbu dělal v minulém díle se na komiksu podíleli i noví kreslíři, a to Lee Garbett a Martin Simmonos. Myslím, že kresba se k postavě Hulka naprosto hodila, za mě naprostá spokojenost.

Hulkova série je jedna z nejlepších, kterou nakladatelství CREW kdy vydalo. Zatím si drží opravdu vysoké kvality, takže stačí jenom doufat, že se takto bude držet i dál. Už se mega těším na další díl :-)! Tomuto komiksu dávám 8 hvězd z deseti 8/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Immortal Hulk Nebo je obojím?

Immortal Hulk 1:
Nebo je obojím?