Iron Man 2020: Roborevoluce

Iron Man 2020: Roborevoluce

Popis

Iron Man 2020 Roborevoluce

Budoucnost je tady!

Všechno je vyřešeno. Robotická rebelie skončila. Lidstvo je v bezpečí. Za to všechno můžete poděkovat Arnovi Starkovi, Iron Manovi roku 2020. No necítíte se skvěle? Machine Man nezabije ani vás, ani ty, které milujete. 1010101111001100110000. Těch čísel si nevšímejte. To byl jen překlep. Omlouváme se za všechny chyby, výpadky… nebo nečekané problémy, které se mohou vyskytnout ve vámi vlastněných zařízeních firmy Baintronics. Softwarová aktualizace už je na cestě. Spraví úplně všechno. Včetně lidstva samotného! Dan Slott a Pete Woods přicházejí s příběhem, jaký tu ještě nebyl, s Iron Manem, jaký tu ještě nebyl! Chvíle, na kterou se Arno Stark připravoval, téměř nastala: konec veškerého života tak, jak ho známe! Ale dokáže jeho egomaniacký plán někdo zastavit? Kde je původní Iron Man?

Obsahuje sešity Iron Man 2020 č. 1–6 od Dana Slotta, Christose Gagea, Petea Woodse a Celeste Woodsové.

Informace


Počet stran: 136
Nakladatelství: Crew
Scénář: Dan Slott, Christos Gage
Kresba: Pete Woods
Série: Iron Man
Vydání: březen 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Znáte takové ty příběhy, kdy prakticky všechny problémy vyřeší jeden pořádný rozhovor? Tak příběh toho komiksu je přesně jeden z nich. Když si však nasadím růžové brýle a logiku dám stranou, musím připustit, že šlo o docela povedený komiks a bez pochyby nejlepší kousek této série. Takže ve finále všechny modlitby, které jsem v recenzi na minulý díl vyřknul, se vlastně naplnily. Avšak jedna věc se i tak našla. Co mě na tomto komiksu zklamalo nejvíce je závěr, při kterém jsem se opravdu docela naštval.

Roboti se stávají utlačovanou skupinou obyvatel celé planety a kdo za to všechno může? Za vším stojí jediný člověk, a tím je Arno Stark – nový Iron man, nebo spíš utlačovatel? Vypuká válka mezi organickým a anorganickým životem této planety. Avšak Arno Stark je opravdu silný soupeř, a ještě se všemi zdroji z Baintronics je téměř neporazitelný. Co ho však pohání bojovat s roboty a kde je pravý Iron man – Tony Stark, aby ho zastavil a jeho šílené plány zhatil? To, a ještě více se dozvíte v tomto napínavém finále Iron manovi série.

Příběh mi připadal od ostatních dílů dost odlišný, což bylo prakticky klíčové v jeho úspěchu v mém hodnocení. Teď je otázkou, v čem konkrétním vlastně spočíval ten úspěch? Je to zcela prosté. Celý příběh byl celkově více vypracovaný a nešlo pouze o jednoduchou „kravinku“, s čímž jsme se setkali v minulých dílech (čtyřka je lehká výjimka). Příběh má nějakou myšlenku, nějaké napětí, není zase tak moc naivní, má docela sympatické nové postavy (tím myslím všechny nové robotí postavy, které byly fakt dost zábavné) a dá se toho vyjmenovat určitě ještě více.

Velkým problémem předešlých dílů byla také jejich obrovská zkratkovitost nebo rovnou přeskakování těch důležitých pasáží příběhů. To mělo za následek právě strašně moc jednoduchý a dovolil bych si říct i nekvalitní finální výsledek. V tomto komiksu jsou tyto problémy v porovnání s předešlými díly dost vzácné.

Komiks mě velmi šokoval nejen příběhem, ale i tématy. Téma robotí revoluce jsem probíral už v recenzi na minulý díl, ale jelikož se zde s tímto tématem očekávaně pracuje ještě dál a baví mě ještě víc než v minulém díle, tak bych toto chtěl velmi pochválit ještě více. Upřímně si myslím, že kdyby celý komiks stál pouze na tomto tématu a nezatěžoval se originem Arna Starka, tak bych byl mnohonásobně spokojenější.

Po celou dobu mě komiks opravdu hodně překvapoval a lákal na závěr. Už jenom tím šokem z toho, že tento komiks není jako ty předchozí díly jsem se do příběhu docela zainteresoval a začal mě i bavit. Právě proto závěr velmi bolel. Připadalo mi, že se tvůrci najednou přestali snažit a závěr jako by odbyli. To, jak celý příběh dopadl bych raději ani nechtěl komentovat.

Postavy zde byly docela fajn. Už zmínění roboti byli asi nejlepšími postavami z celé série. I Machinemana jsem si dost oblíbil, možná proto, že zde měl opravdu dost prostoru (asi nejvíce ze všech dílů). Největším peklem tady byl nejspíš Arno Stark, který mě jako záporák snad vůbec neoslovil. Přišlo mi, že je dost špatně napsaný a někdy se chová až nelogicky. A ten jeho nový oblek, za mě to byla hrůza a utrpení. Další lidské postavy zde už tolik místa neměly, u některých je to podle mě i dobře.

Kresba se mi opravdu velmi líbila. Vyměnit kreslíře byl podle mě opravdu skvělý krok (ne že by byla kresba v minulých komiksech škaredá, ale tady byla prostě nejhezčí). Postaral se zde o ni jediný člověk, a to Pete Woods (ten spolupracoval na kresbě i u některých DC titulů, konkrétně u Ligy spravedlnosti v rebirth).

Znovu zopakuju, že poslední díl Iron maní série je asi ten nejlepší. Jak to většinou bývá, tak se vždy musí někdy něco pokazit, tady to bohužel bylo na úkor závěru. Všiml jsem si, že od minulého dílu na scénáři začal spolu s Danem Slottem spolupracovat i nový scénárista, a to Christos Gage. Právě od minulého dílu se kvalita této série začal alespoň lehce zvyšovat. Dá se tedy usoudit, že právě tomuto člověku možná můžeme děkovat za to, že celá tato série nebyla jedna velká tragédie. Komiksu dávám 6,5 bodů z deseti 6,5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Tony Stark - Iron Man muž, který stvořil sám sebe

Tony Stark
Iron Man 1:
Muž, který stvořil
sám sebe

Tony Stark - Iron Man železný starkofág

Tony Stark
Iron Man 2:
Železný starkofág

Tony Stark - Iron Man Válka říší

Tony Stark
Iron Man 3:
Válka říší

Tony Stark - Iron Man Ultronův program

Tony Stark
Iron Man 4:
Ultronův program