Tony Stark - Iron Man 1: Muž, který stvořil sám sebe

Tony Stark - Iron Man 1: Muž, který stvořil sám sebe

Popis

Tony Stark - Iron Man 1 muž, který stvořil sám sebe

TONY STARK: IRON MAN 1

MUŽ, KTERÝ STVOŘIL SÁM SEBE

VŠICHNI ZNAJÍ JEHO JMÉNO!

Muž, který se odvážně vrhá z vrcholu zítřejších snů, aby na hraně dobrodružství doplachtil až k samým mezím představivosti! Tony Stark je Iron Man. A Iron Man je… myšlenka. Myšlenka, která se neustále proměňuje. Neustále vyvíjí. A Dan Slott s Valeriem Schitim ženou tohoto nezdolného vynálezce k novým výšinám vynalézavosti! Ale Tony má od svého návratu jedno velké tajemství a existuje jen jediná osoba, které důvěřuje: James Rhodes! A taky Jocasta! Machine Man! Gauntlet! Wasp! Sunset Bainová! Arno Stark! A Manticore, nejničivější bojové vozidlo v celém marvelovském vesmíru! Tony Stark je Iron Man a budoucnost nastává právě teď! Tak se připoutejte!

Obsahuje sešity č. 1–5 série Tony Stark: Iron Man. Tvůrci: Dan Slott,Valerio Schiti, Max Dunbar, Gang Hyuk Lim, Edgar Delgado, Rachelle Rosenbergová a Dono Sánchez-Almara.

Informace


Počet stran: 132
Nakladatelství: Crew
Scénář: Dan Slott
Kresba: Valerio Schiti, Max Dunbar, Gang Hyuk Lim
Série: Iron Man
Vydání: září 2020
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Na první Iron manův komiks z této série jsem se opravdu velmi těšil. Bohužel jsem byl nemile překvapen.

V komiksu mě zklamalo hned několik věcí. Tou nejzásadnější byl příběh, který byl tak trošku o ničem. V příběhu se bohužel nic zvlášť zajímavého nestalo. Nevím, jestli tvůrci chtěli, aby se čtenář seznámil se situací v příběhu nebo měli nějaký jiný záměr, ale mi zkrátka přišel bez nápadu. Právě z tohoto důvodu mě komiks prostě nebavil.

Nebavil mě také kvůli opravdu bezvýznamnému počtu akčních scén. Tento problém je bohužel dalším zásadním mínusem pro příběh, protože se na něj váže další důležitá věc. Tou je kritická absence napětí. Právě kvůli tomuto jsem měl problém se pořádně vtáhnou do děje.

Zmínil bych ještě další věc, kterou ve svých recenzích moc často nezmiňuji, a to obsah komiksu. O tomto kritériu se nezmiňuji hlavně proto, abych se vyhnul spoilerům. Nicméně teď mi přijde důležité se o tomto zmínit. Obsah komiksu se mi také příliš nelíbil. Pokud bych to měl říct tak trošku na plno, komiks mi připadal jako kravinka bez pořádného nápadu. Ze začátku se mi přeci jenom líbil, nicméně pak už to bylo na mě prostě moc. Zkusím však další díl, protože mě zajímá, jakým způsobem bude příběh pokračovat.

Plusem pro komiks byla především kresba, která byla pěkná a dokonale čitelná.

V komiksu bylo na můj vkus poměrně mnoho postav. To byl problém i pro nějaký ten bombastický nápad, který bych od komiksu očekával. Příběh totiž strašně rychle a často cestoval od jedné postavě ke druhé. To pak ani nejde do děje zakomponovat nějakou pořádnou myšlenku.

Musím však říct, že komiks mě přeci jenom kapku překvapil. Představil totiž Tonyho bratra Arna, o kterém jsem doposud neměl ani tušení.

Bohužel mínusy komiksu převažovaly nad jeho plusy, proto uděluji komiksu pouze 3 hvězdy z deseti.

Mockrát děkuji Nakladatelství Crew za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Tony Stark - Iron Man železný starkofág

Tony Stark
Iron Man 2:
Železný starkofág

Tony Stark - Iron Man Válka říší

Tony Stark
Iron Man 3:
Válka říší

Tony Stark - Iron Man Ultronův program

Tony Stark
Iron Man 4:
Ultronův program

Iron Man 2020 Roborevoluce

Iron Man 2020:
Roborevoluce