Tony Stark - Iron Man 3: Válka říší

Tony Stark - Iron Man 3: Válka říší

Popis

Tony Stark - Iron Man Válka říší

Na Iron Mana čeká Válka říší!

Král temných elfů Malekith, podmanitel devíti říší, zaútočil na Midgard. A jako by nestačilo, že je Tony zatažen do konfliktu s mystickými silami, musí se navíc ještě vypořádat s okřídlenou katastrofou v podobě draka Saduranga. Zatímco jsou v sázce životy všech zaměstnanců Stark Unlimited, musí Tony přijít na způsob, jak toto prastaré stvoření porazit na jeho vlastním magickém hřišti. A co víc: když Tony sdělí Carol Danversové, že nemůže být jejím patronem u Anonymních Alkoholiků, protože do toho možná nedávno sám zase spadl, nepřijme to Captain Marvel s přílišným pochopením. A jaký je Iron Manův technologický recept na střízlivost? Dost možná nejhorší nápad, co kdy měl! A k tomu všemu se ještě dočkáme ničemností zcela nového Spymastera! A Jocasta jde naplno do „ultimátního upgradu“!

Obsahuje sešity č. 12–14 série Tony Stark: Iron Man od Gail Simoneové, Dana Slotta, Jima Zuba, Paola Villanelliho, Valeria Schitiho a Edgara Delgada, plus sešit Iron Man (1998) č. 25.

Informace


Počet stran: 112
Nakladatelství: Crew
Scénář: Dan Slott , Gail Simoneová
Kresba: Paolo Villanelli
Série: Iron Man
Vydání: srpen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

I přes minulý poměrně povedený díl, jsem se ve třetím Iron manovi bohužel zklamal. Z této série jsem v minulosti měl dost smíšené pocity, protože se mi místy líbil a jindy zase ne.

Myslím, že prakticky celá tato série je neustále na jedno kopyto. Mám na mysli, že se příběh neustále opakuje a série tak nějak nedokáže přijít s něčím novým. Očekával jsem, že se tento styl v tomto komiksu už neuplatní a dočkám se konečně něčeho nového. Napovídal mi i samotný nápis „Válka říši“ na obalu komiksu. Jelikož mě stejno jmenný komiks Válka říší velmi bavil, byl jsem na tento kousek velmi zvědavý. Čekal jsem, že se tvůrci komiksu podívají na Válku říší očima Tonyho Starka a jeho týmu a prakticky nám tuto událost ukáží v jiném pohledu.

Místo toho jsem se dočkal dvou dost laciných příběhů, které mě bohužel nijak zvlášť nebavily. Naštěstí si komiks ještě všechny náboje nevystřílel a překvapil až na konec. Přišel totiž se speciálním mini příběhem. V těchto několika sešitech z roku 1998, se Iron man musel vypořádat s obrovským robotem Ultimem, který chtěl vyhubit zbytek mimozemské civilizace z planety Rajak, která byla na Zemi ukrytá. Velmi se mi líbil senzační starý Iron man spolu se starou Captain Marvel (tím myslím jejich staré vzezření), kteří byli prostě k nezaplacení :-). Ten Iron manův oblek byl prostě skvělá ukázka těch poctivých starých amerických komiksů.

Kresba v komiksu byla stejná jako v minulých dílech. Postaral se o ni kreslíř Valerio Schiti, který se podílel na kresbě některých Strážců galaxie. Spolu s ním se na kresbě podílel i Paolo Villanelli. Starou část komiksu nakreslil Sean Chen a o scénář se postaral Roger Stern.

I když mě hlavní příběh komiksu příliš nenadchl, musím uznat, že mini příběh na konci se vážně povedl. Tento starý příběh mi celý dojem z komiksu výrazně vylepšil. Komiksu dávám 5 hvězd z deseti 5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství Crew za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Tony Stark - Iron Man muž, který stvořil sám sebe

Tony Stark
Iron Man 1:
Muž, který stvořil
sám sebe

Tony Stark - Iron Man železný starkofág

Tony Stark
Iron Man 2:
Železný starkofág

Tony Stark - Iron Man Ultronův program

Tony Stark
Iron Man 4:
Ultronův program

Iron Man 2020 Roborevoluce

Iron Man 2020:
Roborevoluce