Občanská válka (Legendy Marvel)

Občanská válka (Legendy Marvel)

Popis

Občanská válka (Legendy Marvel)

NA ČÍ JSTE STRANĚ?

Marvelovský vesmír se mění. Poté, co dojde k tragédii, předloží americká vláda návrh Zákona o registraci superhrdinů, jenž vyžaduje, aby všichni zamaskovaní hrdinové odhalili svou identitu. Největší šampioni země jsou názorově rozděleni a každý z nich se musí sám rozhodnout, jak bude reagovat. Budou to rozhodnutí, která jim navždycky změní životy!

Tato kniha obsahuje sešity Občanská válka č. 1–7, které napsal Mark Millar (Kick-Ass: Nářez, Mrtvý nebo živý, Wolverine: Starej dobrej Logan) a nakreslil Steve McNiven (Strážci galaxie, Wolverine: Starej dobrej Logan).

Informace

Počet stran: 200 Nakladatelství: Crew Scénář: Mark Millar Kresba: Steve McNiven Série: Legendy Marvel Vydání: květen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Komiks Občanská válka osobně hodnotím jako nadprůměr z Marvel komiksů, které jsem kdy přečetl.

Začátek komiksu podle mého názoru nemohl být lepší, věci se daly bez okolků do pohybu, což opravdu cením. I pokračování v tomto nezaostalo. Díky opravdu vysokému počtu akčních scén, zvratů a všemožných nečekaných událostí jsem se při čtení opravdu nenudil. Bohužel mi přišlo, že konec komiksu toto vše trošku zkazil.

Příběh mě v čekání na obrovské finále opravdu napínal jako strunu, děj schválně ke konci trošku zklidnil tempo a připravoval se na něco velkého. Právě proto jsem čekal opravdu obrovský masakr, k mé smůle jsem byl vyveden z omylu. Abych nespoileroval, napíšu, že podle mě, měl být konec určitě delší a mělo v něm být více zvratů. Konec by ještě vylepšilo, kdyby v něm někdo umřel, občas mi připadá, že bez obětí je příběh někdy kapku nudný.

Velkým plusem pro komiks byla opravdu povedená kresba.

Postav bylo v komiksu celá řada, některé jsem dokonce vůbec neznal. Pro mě obrovským překvapením byla skupina Thunderbolts, což je záporácká skupina, o které by dříve či později měl vyjít seriál (nevím jistě jestli film nebo seriál, napište mi to do komentářů). Proto jsem rád, že jsem se s ní alespoň lehce v tomto komiksu seznámil.

Kromě konce si myslím, že jde opravdu o povedený komiks. Myšlenka o registraci a odmaskování hrdinů mě opravdu nadchla. Proto dávám komiksu 7 hvězd z deseti.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Občanská válka (Legendy Marvel)

Občanská válka
(Legendy Marvel)

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Vision:
O trochu horší než
člověk,
o trochu lepší než
zvíře
(Legendy Marvel)

Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)

Thor: Zabiják bohů
(Legendy Marvel)

Marvel 1602 (Legendy Marvel)

Marvel 1602
(Legendy Marvel)