Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)
Thor

Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)

Popis

Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)

THOR, BŮH HROMU, LAČNÍ PO BITVĚ!

Ale jeho největší bitva zuří už po víc než čtrnáct miliard let! Gorr cestuje časem a prostorem v neúnavném poslání zničit každého existujícího boha. V daleké budoucnosti Řezník bohů zabil nebo zotročil celý asgardský pantheon, až na jednoho. Král Thor stále žije, ale jen proto, že Gorrovi dělá dobře ho mučit a trýznit! Bude společná síla třech Thorů cestujících časem stačit k poražení šílence, který zavraždil miliardy bohů?

Kniha obsahuje sešity Thor: Bůh hromu č. 1–11, které napsal Jason Aaron a ilustrovali Esad Ribić a Butch Guice.

Informace

Počet stran: 272 Nakladatelství: Crew Scénář: Jason Aaron Kresba: Esad Ribić, Butch Guice Série: Legendy Marvel Vydání: červen 2022 Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Je to tady! CREW konečně vydala další boží komiks ze série Legendy Marvel! Tentokrát si vzali na mušku mocného boha hromu, jehož nový film měl teď nedávno premiéru, a navíc se inspiroval tímto skvělým komiksem!

Bohové umírají. Mnoha civilizacím už nezbyl ani jediný bůh, jejich sídla jsou opuštěná, tedy až na hromady mrtvých těl bohů, které kdosi pozabíjel, jako zvířata na jatkách. Thor, syn Ódinův, ví, odkud větry vanou. Říká si Gorr – řezník bohů – toho bohové kdysi zklamali, a tak přísahal, že všechny popraví. Thor se tedy pouští do pátrání po Gorrovi. Na své cestě však nachází jenom jediné – mrtvé bohy, které nedokázal zachránit. Gorr mezi tím přichází s úplně novým rozměrem bohovraždy a odchází do budoucnosti, kde svůj plán touží naplnit. Thor ho následuje. No…vlastně ho následují hned tři Thorové. Stačí tři bohové hromu na jednoho řezníka bohů?

Série Legendy Marvel mě stále nepřestává překvapovat. Všechny komiksy, které jsem z této série četl byly naprosto senzační a já se do nich okamžitě zamiloval. Tento komiks není výjimkou. Přestože příběh nebyl ničím vyloženě zvláštním nebo novým a bylo to přesně to, co od Marvelu vždy dostaneme tzn. zábavný příběh s hromadou mlácení, tak jsem si komiks velmi užil. I přes poměrně snadný příběh se autor pokoušel vše co nejvíce zkomplikovat a využít všeho na maximum. Naštěstí ale v mezích, kdy to celému příběhu ještě prospívalo.

Líbilo se mi, jak příběh vykreslil historii všech konfliktů mezi Thorem a Gorrem a tím udělal jejich konečný boj co nejvíce osobní (něco jako mají Batman a Bane nebo Batman a Joker). To na mě však upřímně v každém příběhu velmi dobře zapůsobí.

Od konce určitě nečekejte něco úplně neuvěřitelného, protože vám rozhodně nic takového nenabídne. Nabídne vám však naprosto skvělou bitku plnou napětí, kdy sami nebudete vědět, kdo umře nebo zda Gorr naplní svůj osud či ne. Zkrátka nepředvídatelná mela, která se vám určitě bude líbit. To sice úplně bohatě stačí, ale já doufal, že se stane něco jiného, něco speciálního, na co nejsme tak úplně zvyklí a pořádně by nás to překvapilo. V tomto ohledu jsem byl malinko zklamaný.

Mohu vám zaručit, že se při čtení rozhodně nebudete nudit, neustále se něco děje a do komiksu se tak ponoříte, že nebudete chtít přestat číst. Obzvláště na začátku při „pátrací části“, kdy Thor vše odhaluje a zároveň se příběh zdá velmi tajemný (něco ve smyslu Stranger things). Navíc je zde neskutečně moc akce, takže se nudit ani nepůjde.

Určitě už víte, že komiks byl inspirací pro nový Thorův film v MCU, který jsem si poměrně dost oblíbil a bez problému bych ho zařadil na druhou příčku nejlepších filmů čtvrté fáze MCU (za Spider-Mana). Pokud bych však měl porovnat komiks s filmem, vybral bych bez rozmýšlení komiks. Příběh komiksu mi přišel určitě vypracovanější a vztah mezi Thorem a Gorrem také. Přišlo mi, že to, co bylo v komiksu dobře vykreslené, tak ve filmu bylo tak nějak na oko. Na film udělám v blízké budoucnosti recenzi také.

Postavy jsem si zde opravdu velmi oblíbil. Byl jsem rád, že se tady setkali všichni tři Thorové z různých dob. Bohužel mi toto přišlo tak trochu nevyužité a čekal jsem od tohoto setkání více. Úplně jsem se však zamiloval do záporáka Gorra. Jeho příběh, jeho pohnutky, jeho děsivost, a ještě mnoho víc z něj dělá naprosto ukázkového záporáka (dokonce bych ho přirovnával i k Thanosovi). Gorra člověk bere jako opravdovou hrozbu a zároveň ho také chápe a rozumí mu, proč to vše dělá. Jsem rád, že to vše zakomponovali i do toho nového filmu a už vím, proč se film jmenuje Láska jako hrom, protože právě takovou lásku budete pak ke Gorrovi cítit. Komiks si přečtěte už jenom kvůli Gorrovi.

Kresba v komiksu byla naprosto skvělá a je to jedna z jeho největších předností. Naprosto jsem si ji vychutnával a při čtení jsem se pokaždé těšil na další stránku. Kreslíř Esad Ribić tady odvedl opravdu skvělou práci a doufám, že jeho kresbu uvidím i v jiném komiksu. Na komiksu pak spolupracoval ještě jeden kreslíř, a to Butch Guice.

Komiks opravdu všem doporučuji, v sérii legendy Marvel je to jeden z mých opravdu nejoblíbenějších komiksů. I když byl scénář kapku jednoduchý a čekal jsem ho propracovanější, tak i přesto jsem byl v rámci mezí spokojen. Důležité je, že vše dobře fungovalo a Jason Aaron si nenabral něco, co by pak nezvládl. Celkem zaslouženě komiksu dávám 9/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Wolverine: Zrození (Legendy Marvel)

Wolverine: Zrození
(Legendy Marvel)

Občanská válka (Legendy Marvel)

Občanská válka
(Legendy Marvel)

Deadpool: Klasické příběhy (Legendy Marvel)

Deadpool:
Klasické příběhy
(Legendy Marvel)

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Vision:
O trochu horší než
člověk,
o trochu lepší než
zvíře
(Legendy Marvel)