Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Popis

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Zamávejte Visionovým!

VISION chce být jako člověk, a co je víc lidského než rodina? Proto se vrací zpátky tam, kde to všechno začalo. Do laboratoře, kde mu dal Ultron život a přeměnil jej ve zbraň. Do místa, kde se poprvé vzepřel předurčenému osudu a uvědomil si, že by mohl být něčím víc – že by mohl být člověkem. Právě zde je tedy stvořil. Virginii, manželku. Viv a Vina, dvojčata v pubertě. Vypadají jako on. Mají i stejné superschopnosti. A sdílí také jeho největší touhu (nebo je to posedlost?): neutuchající potřebu být zcela obyčejnými lidmi. Jsou to prostě jen sousedi odvedle, akorát nás můžou kdykoliv všechny zabít. Tak žádné obavy, vždyť co by se mohlo stát? Připravte se na zlomená umělá srdce, těla, která nezůstanou pohřbena, pravdu, jež bude odhalena... a na Visiona, který se navždycky změní.

Informace

Počet stran: 272 Nakladatelství: Crew Scénář: Tom King Kresba: Gabriel Hernandez Walta, Michael Walsh Série: Legendy Marvel Vydání: únor 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Na tento komiks jsem se opravdu neskutečně těšil a do jeho čtení jsem šel s opravdu velkým očekáváním. Navíc fakt, že komiks na sobě nese již úspěšnou značku – Legendy Marvel, již budoval dojem, že půjde opravdu o něco speciálního.

Komiks si v některých ohledech podobal poměrně úspěšnému seriálu WandaVision, který měl v minulém roce premiéru. Dokonce se právě tímto komiksem scénáristé seriálu nechali inspirovat. I přesto, že má seriál na ČSFD sympatických 76%, tak mě příliš neoslovil a v pořadí seriálů od Marvelu ho řadím až na předposlední místo. Seriál však není komiks, což je v tomto případě jenom dobře.

Komiks měl ideálně rychlé tempo, takže jsem se určitě nenudil. Příběh mě neustále překvapoval a napínal, což mě nutilo neustále číst dál, abych věděl, jak vše skončí. Komiks mě tímto způsobem doslova ukolébal, takže jsem vlastně pořád jenom četl a strávil tak velmi příjemný večer. Konec jsem si pak užil ještě více. Na konci se vše skvěle semlelo a dovršilo tedy tento skvělý příběh k dokonalosti. Myslím, že udělat povedený konec příběhu bývá jednou z nejtěžších věcí celého komiksu, filmu či seriálu a Tomu Kingovi (Batman ze Znovuzrození hrdinů DC) se to naštěstí povedlo skvěle.

Dost mě překvapily a zároveň i potěšily kapku morbidní scény, které se v komiksu často objevovaly (a to jsem si původně myslel, že je Vision poměrně mírumilovná postava :-)). Velmi se mi líbila, taková ta chladná Visionova logika, která mě mnohdy i pobavila. Komiks má tedy určitě hodně co nabídnout a určitě v mnoha věcech překvapí.

Stejně jako celý příběh mě mile potěšila i kresba, která se Gabrielovi Hernandezi Waltovi (kreslil i komiks Doctor Strange 6: Bůh magie) velmi povedla.

Komiks si mě určitě získal svým naprosto skvělým dějem a dokonalými zvraty. Myslím si, že si i tak jisté odpůrce najde, protože tento styl příběhu (kdy se na každém stránce nestřílí nebo nemlátí) určitě nemusí každému vyhovovat. Komiksu dávám 10 hvězd z deseti 10/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Občanská válka (Legendy Marvel)

Občanská válka
(Legendy Marvel)

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře (Legendy Marvel)

Vision:
O trochu horší než
člověk,
o trochu lepší než
zvíře
(Legendy Marvel)

Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)

Thor: Zabiják bohů
(Legendy Marvel)

Marvel 1602 (Legendy Marvel)

Marvel 1602
(Legendy Marvel)