Amazing Spider-Man 1: Návrat ke kořenům

Amazing Spider-Man 1: Návrat ke kořenům

Popis

Amazing Spider-Man Návrat ke kořenům

Nový začátek pro SPIDER-MANA!

Život Petra Parkera je vzhůru nohama! Jedno malé odhalení z minulosti a v ohrožení je nejen jeho práce, ale i vztahy a vůbec celý život. A jako by to nestačilo, musí si Spidey poradit i s mimozemskou invazí (s mysteriózním zvratem), novým spolubydlícím (kterým je padouch Boomerang), novými šrámy na milostném životě… a nebezpečným novým protivníkem! Jo, to všechno je hrozný, ale co teprve souboj… Petr Parker vs. Spider-Man? Zdá se, že se někdo rozhodl Petra napodobovat… ale proč?

Nick Spencer a Ryan Ottley otevírají novou etapu Spider-Manova života! Tak buďte u toho!

Obsahuje sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 1–5 a materiál ze sešitu Free Comic Book Day 2018 (Amazing Spider-Man/Guardians of the Galaxy) č. 1 – od Nicka Spencera, Ryana Ottleyho, Cliffa Rathburna, Laury Martinové, Humberta Ramose, Victora Olazaby a Edgara Delgada.

Informace


Počet stran: 156
Nakladatelství: Crew
Scénář: Nick Spencer
Kresba: Humberto Ramos, Ryan Ottley
Série: Amazing Spider-Man
Vydání: říjen 2021
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Konečně jsme se dočkali nové a velmi očekávané (alespoň pro mě) pavoučí série. A musím přiznat, že se toho na nás hned v první díle valí opravdu mnoho!

Tradičně bych první rozebral napřed příběh. Příběh komiksu sice nezamrzí, zase ale také úplně nepotěší, a to hned z několika důvodů. Tvůrci totiž chtěli tento komiks použít jako takový úvod do situace, ve které se oblíbený pavoučí hrdina nachází. Zkrátka zde načali opravdu mnoho problémů, které Peter Parker musí řešit nejen ve svém životě hrdiny, ale i v tom svém osobním.

Přestože šlo teprve o seznamovačku, tak velmi cením, že se tvůrci pokusili přijít s nějakou dobrou myšlenkou a docela jim to vyšlo. Samozřejmě máme všichni jiný vkus a mnoha čtenářům tento nápad úplně nesedne, ale mně se to poměrně líbilo. Myslím, že se v tomto liší třeba od prvního dílu Peter Parker Spectacular Spider-Man.

Akce nebylo v komiksu zase kdovíjak mnoho, ale jak jsem psal, šlo spíše o seznámení s novou sérií. I tak si však myslím, že konec mohl být kapičku lepší a propracovanější. Očekával jsem, že se to právě tam rozjede, bohužel jsem byl nemile zklamán. To je asi jediná věc, kterou bych komiksu vytkl.

Zase bych však najel na tu pozitivnější notu a vrátil se ke kladům tohoto komiksu. Jsem totiž opravdu nadšen z postav. Obvykle tedy nejsem úplně nadšen z většího počtu postav, nicméně, tady je to výjimka. Hlavně tedy z důvodu, že se zde objevilo opravdu mnoho Spideyho záporáků a záporáky já vždy cením 😊.

Kresba byla v komiksu poměrně povedená. Řekl bych, že stejně jako samotný příběh nějak zvlášť nepotěší, ani nezamrzí.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Amazing Spider-Man Přátelé a protivníci

Amazing
Spider-Man 2:
Přátelé a protivníci

Amazing Spider-Man Životní zásluhy

Amazing
Spider-Man 3:
Životní zásluhy