Amazing Spider-Man 3: Životní zásluhy

Amazing Spider-Man 3: Životní zásluhy

Popis

Amazing Spider-Man Životní zásluhy

Je tento svět připravený na… největšího Spider-Manova fanouška – J. Jonaha Jamesona?!

J. Jonah Jameson má novou práci – je rozhlasovým moderátorem. Se Spider-Manem měli vždycky, jemně řečeno, komplikovaný vztah… a odhalení pravdy o Spideyho pravé totožnosti celou věc rozhodně nezjednodušilo. Jameson rozjíždí oslavnou pavoučí kampaň… takže se mu překvapivý útok Enforcers vůbec nehodí! A když se pak někdo rozhodne s JJ srovnat účty, ocitají se Spider-Man i Jameson v pořádném průšvihu. Kdo by ten „někdo“ mohl být (když nepočítáme všechny obyvatele New Yorku)? Do nebezpečí se navíc dostane i teta May a zachránit ji může jen Spider-Man! Jasně, nic nového pod sluncem… ale když se do hry vloží Taskmaster a Black Ant, může se stát cokoliv!

Obsahuje sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 11–15 od NICKA SPENCERA, Ryana Ottleyho, Chrise Bachala, Cliffa Rathburna, Ala Veye, Livesaye, Tima Townsenda, Wayna Fauchera, Victora Olazaby, Laury Martinové a Andrewa Crossleye.

Informace


Počet stran: 112
Nakladatelství: Crew
Scénář: Nick Spencer
Kresba:
Série: Amazing Spider-Man
Vydání: říjen 2022
Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Nakladatelství CREW před nějakým časem vydalo nový komiks s pavoučím hrdinou, kterého všichni tak milujeme, otázkou je, zda si i jeho nový příběh zaslouží naši lásku :-)? Upřímně, minulý komiks mě úplně neoslovil, a tak nějak jsem doufal, že tento komiks zase tu úroveň trošku zvedne. A ono se opravdu tak trochu stalo!

J. Jonah Jameson, Spider-Manova největší Nemesis a mediální nepřítel číslo jedna. Kdo by však řekl, že se po tom všem spřátelí (jak to bylo v minulé Spider-Manově komiksové sérii vydávanou nakladatelstvím CREW)? Já určitě ne. Pojďte se vydat na sváteční cestu plnou vnitřních démonů, zpytování svědomí, připomenutí starých bolestí a nebyly by to ty pořádně svátky bez pořádného vzájemného obviňování! V tomto komiksu poznáte Johna Jonaha Jamesona Juniora ve světle, ve kterém doposud nikdy!

Komiks nebyl ničím novým, s čím jsme se nikdy jindy nesetkali. On to byl totiž naprostý opak – absolutně klišé příběh, ve kterém se opakuje ta Spider – Manova příběhová šablona, kterou už známe z jiných komiksů. I podání bylo dle mého dost průměrné a i ohrané, ale přesto si na minulý díl i toto udělalo poměrně slušný náskok. Příběh měl totiž alespoň nějakou myšlenku, o něco tam šlo a nebyl to prostě jenom splácaný nefunkční příběh.

I přes opravdu slabý příběh jsem se dost bavil. Líbily se mi totiž myšlenky, které v komiksu byly dost pěkně vykresleny. Myšlenky jako posedlost či jiné chyby a následné vlastní uvědomění a další, které si se Spider – Manem všichni neodmyslitelně spojujeme. Bylo to docela příjemné a k té hezké vánoční atmosféře se to moc pěkně hodilo.

Komiks strašně táhl J. Jonah Jameson, kterého jsem si tady dost užíval. Hlavně jsem si tady doplnil znalosti o této postavě. A upřímně jsem teď docela fanoušek! Sám se divím, protože mě tato postava nikdy nezaujala a vůbec mě nezajímala (ani jeho návrat do Spider-Mana Bez domova mě nijak zvlášť nenadchnul). Ale tady se to vše změnilo!

Komiks však stále pokračuje i v té strašné chybě, a to v absolutním ignorování nějaké propracovanosti postav. Chápal bych i ten slabší příběh, ale alespoň by se mohli snažit nějak propracovat některé ty záporáky. V každém příběhu jim dávají strašně málo prostoru, a to je špatně, jak si totiž můžeme vybudovat k nim nějaký vztah a třeba jim i trošku fandit? Tento přístup sice všechno strašně urychlí, a tudíž je větší prostor na další podobné zkrácené příběhy, ale zase to ubližuje té kvalitě.

Co mě ale už začalo dost unavovat je již zmíněná neustále opakující se šablona, která přesně vytyčuje příběh u všech tří dílů. Přijde záporák, Spider-Man ho porazí a všechno je hotovo. Kvůli tomuto jsem měl problém se na příběh naladit a vychutnat si ho. Jelikož je v příběhu už předem jasné, kdo vyhraje, tak zde neexistuje nic jako napětí, které je pro mě dost důležité a často si komiksy, filmy či seriály užiju už jenom kvůli tomu.

Kresba byla poměrně povedená. Postarali se o ni hned dva kreslíři – Ryan Ottley a Chris Bachalo. Rayana Ottley pracoval už na prvním díle a jeho kresba se mi už tam moc líbila, tady to bylo stejně. Chris Bachalo se svojí prací podílel na více komiksech, které CREW už vydalo. Z těch nejúspěšnějších jde o prakticky celo sérii Doctora Strange od Jasona Aarona. Přispěl rukou k dílu i v některých dalších komiksech se Spider-Manem. Upřímně na jeho kresbu si nejsem úplně schopen zvyknout. Už ani v Doctoru Strangovi mě příliš neoslovila.

Komiks splnil svůj účel – dokázal perfektně zabavit a sledovat Spider–Mana a jeho dobrodružství. Komiksu dávám naprosto průměrných 5,5 z deseti 5,5/10 a doufám, že další komiks půjde ve šlépějích tohoto a zase to vytáhne o kus dál :-).

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Amazing Spider-Man Návrat ke kořenům

Amazing
Spider-Man 1:
Návrat ke kořenům

Amazing Spider-Man Přátelé a protivníci

Amazing
Spider-Man 2:
Přátelé a protivníci