Thor 3: Konec války
Thor1

Thor 3: Konec války

Popis

Thor Konec války

PŘÍBĚHY VÁLKY ŘÍŠÍ!

LOKI, JAKO NEMLUVNĚ ADOPTOVANÝ ÓDINEM, NEMĚL NIKDY PŘÍLEŽITOST NAVÁZAT VZTAH SE SVÝM RODNÝM LIDEM – hrůznými ledovými obry. Nyní, v průběhu invaze ledových obrů do New Yorku, stráví Loki nějaký čas se svým drahým starým tatíkem Laufeym! Ale ne tak, jak byste si možná mysleli... Ódin mezitím vyslal svého bratra Cula, boha hrůzy, do hlubin Svartálfheimu na důležitou misi. Podaří se Culovi konečně vykoupit? Thor coby mladý bůh usiloval o legendární kladivo. Nyní se jeho osud konečně naplnil, neboť Válka říší si ho našla i celá staletí v minulosti! Navíc: Co Thorovi zůstalo, když teď válka skončila? Status quo se na začátku konce legendárního působení Jasona Aarona hroutí!

Obsahuje sešity Thor (2018) č. 12–16 – autoři Jason Aaron, Mike del Mundo, Marco d'Alfonso, Scott Hepburn a Matthew Wilson.

Informace

Počet stran: 120 Nakladatelství: Crew Scénář: Jason Aaron Kresba: Scott Hepburn, Mike del Mundo Série: Thor Vydání: srpen 2021 Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Do čtení doposud posledního Thorova komiksu jsem šel s ne úplně vysokým očekáváním. Byl jsem zkrátka zvědavý, co scénárista Jason Aaron na závěr vymyslí. Komiks mě však nakonec velmi překvapil s jeho dojemným a velmi povedeným částečným zakončením této Thorovi série. Proč částečným? protože nám Jason Aaron nechává krásný otevřený konec, který může skončit všelijak!

Komiks se dělí na několik částí. První tři části obsahují příběhy, které se do komiksu Válka říší nevešly, ale určitě stály alespoň za to, aby vyšly takto dodatečně v pokračování. Nejprve se příběh vydal za Lokim v okamžiku, kdy ho zrovna vlastní otec spolkl jako malinu. Dále pak za Ódinovým bratrem Culem – bohem hrůzy – při jeho misi na Svartálfheimu. A nakonec příběh ukázal závěr Války říší očima mladého Thora, povolaného z minulosti. Po těchto třech povídkách komiks navázal na konec Války říší a pokračoval tím, co následovalo záhy, a to velmi povedeným závěrem této Thorovi etapy.

Naštěstí tedy nejde o úplný závěr, protože Aaron udělal skvělý otevřený příběh, kdy se v pokračování může stát opravdu cokoliv.

I když děj nebyl úplně svižný a občas někde váznul, příběh se mi velmi líbil a určitě se povedl. Určitě mi přišlo dobré vidět co se do komiksu Války říší nevešlo. Osobně se mi velmi líbil příběh o Culovi, i když Lokiho příběh byl asi důležitější pro další pokračování.

Tímto komiksem se zároveň loučíme s kreslířem posledních Thorových komiksů, Mikem Del Mundem, jehož kresba byla pro mě velmi zajímavá a zároveň velmi originální. Velmi se mi líbila, ale při bojových scénách občas zaostávala, nebyly totiž úplně čitelné.

Osobně si myslím, že tento díl převyšoval dokonce i ten minulý (mám na mysli komiks Thor 2: Válka říší se blíží, na ten jsem také v minulosti udělal recenzi, pokud vás zajímá mrkněte na ni 😊). Komiksu dávám 7,5 hvězd z deseti 7,5/10.

Napište mi do komentářů, jestli se Vám komiks líbil.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Thor bůh hromu znovuzrozený

Thor 1: Bůh hromu
znovuzrozený

Thor válka říší se blíží

Thor 2: Válka
říší se blíží

Válka říší

Válka říší

Loki bůh, který spadl na Zemi

Loki: Bůh,
který spadl na Zemi