Venom 2: Propast
Venom

Venom 2: Propast

Popis

Venom Propast

JE TO SNAD KONEC VENOMA?!

MYSLELI JSTE SI, ŽE SE VENOMŮV SENZAČNÍ PŘÍBĚH UŽ NEMŮŽE TOČIT NA VYŠŠÍ OBRÁTKY? Donny Cates obrátí svět Eddieho Brocka vzhůru nohama – už zase! Ale tentokrát to nejsou draci nebo božští hostitelé a nikdy nekončící akce. Eddieho cesta teď vede skrz emocionální mlýnek na maso, který nemá v marvelovském světě obdoby! Eddie okusí poprvé po dlouhé době opravdovou samotu, a to ticho by se dalo krájet. Navíc: V rodném San Francisku se Eddiemu od jeho dávno odcizeného otce rozhodně nedostane vřelého přijetí. Zato tam nalezne mladšího bratra, o kterém dosud nevěděl. Odkryje Eddieho návrat do jeho rodiště tajemství, která není radno oživovat?

OBSAHUJE SEŠITY VENOM (2018) č. 7–12 AUTORŮ DONNYHO CATESE, IBANA COELLA, RYANA STEGMANA, JOSHUY CASSARY, JP MAYERA, ANDRESE MOSSY A FRANKA MARTINA.

Informace

Počet stran: 136 Nakladatelství: Crew Scénář: Donny Cates Kresba: Ryan Stegman, Iban Coello, Joshua Cassara Série: Venom Vydání: květen 2022 Obchody (které doporučuju): Crew

Můj tip

Konečně jsem se dočkal! Vtipný a nebezpečný antihrdina Venom se vrátil a zachránil mě tak od dlouhého a nepřetržitého čekání! Otázkou je, zda dosahuje i tento díl takové kvality jako ten předchozí, který jsme si snad všichni zamilovali (a já obzvlášť)? Na tuto otázku je těžké odpovědět a myslím, že to je velmi subjektivní, nejprve si proto shrneme, o čem komiks vlastně vypráví.

Před čtením komiksu mi vrtala hlavou jen jedna otázka „Je Venom mrtvý“? Potom, co byl odpojen od hlavního úlu sice Venom přežil, ale změnil se do trošku jiné podoby, se kterou není radno si zahrávat. Zároveň pak Eddie Brock odkrývá svou velmi smutnou a těžkou minulost a otvírá staré rány z dětství, když se setkává se svým otcem. Na Eddiho čekají emocionálně velmi těžké překážky, se kterými se bude muset poprat. Donny Cates se znovu pouští do zamotaného a emocemi nabytého příběhu a znovu nakládá na Eddiho záda příliš mnoho břemene, dokáže ho hostitel nejslavnějšího symbionta unést?

Příběh byl stejně, jako v prvním díle pořádně zamotaný, plný lží, zmatku a emocí, ale zároveň, jako v prvním díle rozhodně nebyl. Komiks se zde soustředil výhradně na Eddiho Brocka a na jeho minulost. Připadalo mi to spíš jako psychologický thriller, než akční komiks se spoustou akce a ukousnutých hlav. I proto si myslím, že se mnohým čtenářům bude příběh jevit nezajímavě až nudně, což mě velmi mrzí, mi to totiž přišlo, že je to úplně naopak. V komiksu se totiž neustále něco dělo. Hned v úvodu se rozebíralo téměř vše z minulého dílu. Elegantním způsobem se řešilo, co se vlastně stalo, a proč. Návaznost na předchozí díl tady byla opravdu super vymyšlená a dobře to na mě fungovalo. Poté se příběh přehoupl v něco úplně jiného a řešily se zde věci týkající se samotného Eddiho a jeho osobních neshod s otcem.

Předem vás tedy musím varovat, nečekejte super obrovský masakr s hromadou mrtvých mimozemských draků a bohů a obrovskou dávkou akce. V tomto ohledu by vás komiks mohl zklamat. Zde na vás bude čekat postupný, klidný příběh (samozřejmě v mezích, do kterých je Venom ochotný zajít) s naprosto pohodovým tempem. Řekl bych, že to byl takový doklus toho zběsilého minulého dílu.

Co se týče konce, rozhodně nemohu říct, že nějak vynikal. Stejně jako zbytek komiksu mi nepřišel nijak zvlášť zběsilý a akční. Mi osobně tam nějaká ta akce kapku chyběla a v tomto ohledu jsem byl lehce zklamán. Na druhou stranu nemůžu říct, že to nebyl zajímavý konec, myslím, že celý komiks pěkně uzavřel a jsem opravdu zvědavý, jak bude příběh pokračovat třetím dílem. Stejně jako konec v minulém dílu i tento je zahalen tajemstvím a byl udělán opravdu velmi chytře tak, aby navnadil na pokračování.

Tímto komiksem jsem si postavu Eddiho Brocka ještě víc oblíbil a myslím, že k němu mám tak nějak blíž. Příběh byl z pohledu Eddiho ne moc šťastné minulosti opravdu silný. Ještě k tomu, když příběh jel stejně jako v prvním díle na temnější vlně, tak mi pak připadal i trošku depresivní.

Kresba si stejně jako příběh drží laťku pořádně vysoko. Vrací se kreslíř z minulého dílu – Ryan Stegman, jehož kresbu prostě zbožňuji a líbí se mi i zde. K tomuto velmi zkušenému kreslíři se pak přidávají i dva noví, a to Iban Coello (podílel se na kresbě u komiksu Deadpool miláček publika 2) a Joshua Cassara (podílel se na kresbě u komiksové série Tajné impériu). I jejich kresba byla velmi povedená.

Faktem naštěstí zůstává, že kvalita se pořád drží na vysoké úrovni, za což jsem opravdu rád a doufám, že se to tak potáhne i dál. I přesto, že komiks není dokonalá záležitost a na úroveň prvního dílu zase nedosahuje, tak jsem si druhý komiks s antihrdinou Venomem nebo spíše s postavou Eddiho Brocka velmi užil. Komiksu dávám 8,5 bodů z deseti 8,5/10.

Mockrát děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí komiksu.

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit

Venom Rex

Venom 1: Rex