Vykročil Mandalorian ve třetí sérii správnou nohou

Vykročil Mandalorian ve třetí sérii správnou nohou?

Mandalorian 3


Datum uvedení: 17. dubna 2011
Režie: Rick Famuyiwa, Rachel Morrison, Lee Isaac Chung, Carl Weathers, Peter Ramsey, Bryce Dallas Howard
Scénář: Jon Favreau, Noah Kloor, Dave Filoni
Obsazení: Sean Bean, Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Mark Addy, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann

Na streamovací službě Disney+ vyšli již dvě epizody nové série Mandaloriana. Aktuálně jsou poměrně dost dobré ohlasy (ČSFD 85%) a mnoho fanoušků je zdá se docela spokojeno, já však to samé říct nemohu.

Osobně se mám za dost velkého fanouška tohoto seriálu a upřímně mě Mando znovu donutil sledovat celkově Star-wars. První série mě mega bavila, což mohu upřímně říct i o té druhé. Připadalo mi to takové dospělejší, drsnější, a i špinavější Star wars. Manda jsem si oblíbil od první epizody první série, a proto jsem se nedočkavě těšil na tu třetí.

První epizoda však pro mě nebyl nijak speciální a možná bych to dokázal označit i za průměrný. Připadalo mi to takové nucené a tvůrci si tam přihazovali mnoho věcí až moc uměle. Příkladem je třeba banda pirátů, která si jen tak rozhodla dělat problémy zrovna v dobu, kdy byl Mando úplně náhodou na stejné planetě jako oni. Mando je samozřejmě postřílel a můžeme tedy počítat s tím, že tito piráti po Mandovi půjdou minimálně až do konce této série. Také mi připadá, že tvůrci zbytečně moc přidávají akce, která mnohdy ani není nutná a slouží tu aby si i fanoušci, kteří prahnou po zběsilé akci také přišli na své. Ano, v prvním díle první série bylo také strašně moc akce, ale za prvé tam jsme se s postavou Manda teprve seznamovali a bylo to kvůli tomu, abychom poznali, co je Mando zač, a navíc tvůrci chtěli také předvést, že tady opravdu půjde o drsnou akci (navíc tady akce byla mnohdy opravdu opodstatněná). Jako takovým příkladem této zbytečné akce byla třeba hned první scéna seriálu.

Mandalorian

Mandovi kroky v průběhu první epizody mi navíc přišly dost nelogické. Například vůbec jsem třeba nepochopil proč Mando potřebuje k prozkoumávání Mandaloru právě droida, který umřel v první sérii v mimochodem dost silné scéně, která se mi zaryla tak do paměti, že si ji pamatuju až dodnes. Právě skutečnost, že se ho snaží oživit mi tuto scénu kazí a nedává takovou váhu, jako dávala v první sérce. Navíc stejně v druhé epce se na nějaké spravování droida z určitých důvodů (které ho mimochodem až moc rychle odradili) úplně vykašle.

Jinak vesmírná bitva tedy byla opravdu výborná a myslím, že je asi tím nejlepším, co nám první díl nabídl. Celkově byla akce stále na poměrně vysoké úrovni, co se kamery a celkového vizuálu týče.

Musím však uznat, že díl obsahoval přeci jenom nějaká pozitiva. Například bylo fajn sledovat jaký udělaly některé postavy za ty dvě sérky pokrok. A, co vše se mimo obrazovku seběhlo.

Prvnímu dílu bych dal asi 6/10. A nejspíš v tom nebudu úplně sám, protože na ČSFD zaznamenala 78 %, což na poměry Mandaloriana není úplně mnoho.

Druhá epizoda byla o poznání lepší a dokázal bych říct i napínavější a zábavnější. Začátek nás zavedl na Tatooine. Díky scéně na této planetě jsem konečně dovedl opětovně „najet“ na vibes těch předchozích sérií a znovu jsem tak nějak cítil, že sleduju Mandaloriana. Upřímně jsem si tento díl poměrně užil a co je ještě důležitější, konečně to začalo být pořádně zajímavé a poměrně napínavé.

Připadalo mi, že tato epka tak nějak udělala z té minulé naprosto zbytečnou (tedy až na tu konfrontaci s těmi piráty). Opravdu si myslím, že bez té první by to vše vyšlo tak nějak na stejno :-).

Druhému dílu bych dal 8/10 (na ČSFD 88%).

I přes jistou kritiku Mandovi velice věřím a doufám v opravdu epickou sérii. Doufám, že mi náhodou nesedla jen ta první epizoda a pokračováním se to zlepší, podle toho druhého dílu to tak naštěstí vypadá, každopádně po skončení seriálu můžete očekávat pořádnou recenzi!!!

Komentáře

Komentovat knihy můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Mohlo by se vám líbit